Więcej
  Strona głównaInstytucjeKomunikat SPZOZ dotyczący szczepień!

  Komunikat SPZOZ dotyczący szczepień!

  Drodzy Pacjenci,

  Z uwagi na zwiększające się limity szczepień w Naszej Przychodni, pragniemy przypomnieć wszystkim pacjentom, którzy zostali zapisani na kolejne terminy szczepień w Przychodni Zdrowia w Warce, kilka najważniejszych informacji. Niniejsze zasady obowiązują wszystkich pacjentów zgłaszających się zarówno na I jak i II dawkę szczepionki.

  O czym należy pamiętać?:

  1. Na szczepienie zgłaszacie się Państwo do Poradni Dziecięcej (wejście od strony placu zabaw) wraz z wymaganymi dokumentami czyli:

  • wypełnionym i podpisanym w dniu szczepienia kwestionariuszem do szczepienia – należy odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte na 1 i 2 stronie kwestionariusza! Formularz tego kwestionariusza wraz z dołączoną informacją dodatkową można pobrać w Naszej Przychodni, na naszej stronie internetowej www.spzoz-warka.pl, w Urzędzie Miejskim oraz w Aptekach wareckich.
  • oddzielną kartką z danymi osobowymi (imieniem, nazwiskiem, adresem, numerem PESEL i numerem telefonu) – pozwoli to na sprawną rejestrację w systemie.
  • dokumentem tożsamości ze zdjęciem do wglądu.

  2. Prosimy Państwa o zgłaszanie się na szczepienie maksymalnie 5-10 minut przed wyznaczoną godziną – wcześniejsze przybycie stwarza niepotrzebną kolejkę i natłok pacjentów w punkcie szczepień. Pamiętajcie Państwo, że obowiązuje nas zachowanie dystansu a  w poczekalni może przebywać określona liczba pacjentów.

  3. Jeżeli na 14 dni przed szczepieniem wrócili Państwo z zagranicy (strefa czerwona), mieliście podaną szczepionkę, lub wystąpią u Państwa następujące objawy:

  • przeziębienie, biegunka, wymioty;
  • nasilenie kaszlu przewlekłego z powodu rozpoznanej choroby przewlekłej;
  • objawy, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem, takie jak kaszel, utrata węchu lub smaku, podwyższona temperatura ciała;
  • dodatni wynik w kierunku koronawirusa w ciągu ostatnich 4 tygodni, lub bliski kontakt z osobą zakażoną w ciągu ostatnich 14 dni;

  wówczas szczepienie należy odwołać i niezwłocznie poinformować o tym fakcie SPZOZ w Warce. Kolejny termin zostanie Państwu wyznaczony.

  4. Pacjenci, którzy stale kontrolują wskaźnik INR, proszeni są o wykonanie tego badania w tygodniu poprzedzającym zaplanowaną wizytą szczepienną. Wynik badania poniżej 3,0 oznacza, że pacjent może zostać zaszczepiony. Wynik badania proszę przynieść na wizytę szczepienną.

  5. Jeżeli będzie Państwo mieli problem z wypełnieniem kwestionariusza przed szczepieniem, to dla pacjentów, którzy zapisali się na szczepienie w naszej Przychodni uruchomiliśmy infolinię pod numerem telefonu 48 670 29 58 dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 10:00. Pozostałe pytania prosimy kierować do Rejestracji Ogólnej pod numerem telefonu 48 670 29 99.

  6. Prosimy Państwa o zabranie ze sobą na wizytę szczepienną okularów i ubranie się w sposób wygodny, który umożliwi szybkie odsłonięcie ramienia, najlepiej podkoszulek z krótkim rękawem.

  7. Dla Państwa bezpieczeństwa po zaszczepieniu zostaniecie poproszeni o pozostanie na terenie Przychodni co najmniej 15 minut.

  8. Termin podania II dawki zostanie Państwu od razu wyznaczony, otrzymacie go opuszczając Przychodnię po szczepieniu.

  Uprzejmie Państwa prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń. Rzetelne przygotowanie pacjenta do wizyty szczepiennej, pozwoli nam przeprowadzić cały proces szczepienia szybko i sprawnie.

  SPZOZ w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE