Więcej
  Strona głównaInstytucjeCKZiU w Nowej Wsi z akredytacją w programie Erasmus+ na lata 2021-2027

  CKZiU w Nowej Wsi z akredytacją w programie Erasmus+ na lata 2021-2027

  Mamy zaszczyt poinformować, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uzyskało akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027 w akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Co to oznacza? Nasza placówka nie będzie musiała przechodzić co rok skomplikowanych formalności, aby otrzymać szansę wyjazdu edukacyjnego za granicę w tym słynnym programie.

  Celem programu Erasmus jest wspieranie rozwoju edukacyjnego, zawodowego i osobistego w obszarze kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w Europie i poza nią, co przyczyni się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i spójności społecznej, jak również wzmocnienia tożsamości europejskiej. Udział w mobilności edukacyjnej ma się stać realną szansą rozwoju dla każdego ucznia oraz przedstawiciela kadry szkolnej, kadry kształcenia i szkolenia zawodowego, oraz kadry działającej na rzecz organizacji edukacji dorosłych.  Osoby młode i pracujące z młodzieżą będą mogły uzyskać wiele możliwości poszerzenia kompetencji kluczowych i indywidualnego rozwoju na drodze uczenia się pozaformalnego i nieformalnego. Będzie to możliwe dzięki planowanemu znacznemu zwiększeniu środków na dofinansowanie działań mobilnościowych.

  Wnioskodawcy, którzy pomyślnie przeszli proces Akredytacji – w tym CKZiU w Nowej Wsi – uzyskają uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1: Mobilność uczniów i kadry. Sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe”. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń. Nowością w programie Erasmus jest możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu.

  Uzyskanie przez CKZiU w Nowej Wsi akredytacji oznacza jedno: niesamowitą szansę rozwoju dla uczniów.  Młodzież, która kształci się i będzie kształcić się w naszej szkole uzyska możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne i wyjazdy edukacyjne w ramach programu Erasmus Plus. Jest to doskonała wiadomość nie tylko z punktu widzenia edukacyjnego, ale także turystycznego. Wspominając poprzednie edycje programu, które przeprowadzone były w CKZiU w Nowej Wsi, jesteśmy pewni niesamowitych przeżyć i korzyści, jakie odniosą uczniowie naszej szkoły! Z doświadczenia wiemy, że odbycie praktyk zawodowych w innym kraju jest czymś niezwykłym: można poczuć specyfikę swego zawodu w zupełnie innych warunkach, poznać nowe kultury i zwyczaje, zwiedzać wspaniałe miejsca, a także udoskonalić swoją znajomość języka obcego.

  Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://erasmusplus.org.pl/strony-informacyjne/akredytacja-w-programie-erasmus-w-edycji-2020/

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE