2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  8 marca 2021 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zostali poinformowani o kradzieży katalizatora od samochodu dostawczego do którego doszło na jednym ze składów budowlanych w Warce. Sprawą od razu zajęli się kryminalni  z wareckiego komisariatu. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy.  Mieszkańcowi gminy Warka za popełnienie tegoż czynu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  16 marca 2021 roku policjanci Zespołu Kryminalnego z Warki zatrzymali mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie oraz w swoim mieszkaniu marihuanę. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Funkcjonariusze od dłuższego czasu podejrzewali, że mężczyzna może być zamieszany w narkotykowy proceder. Weryfikując posiadane informacje, weszli do wytypowanego lokalu. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 23 gramy marihuany. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Został zatrzymany i trafił na komisariat. Usłyszał m.in. zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  20 marca 2021 r. mieszkaniec gm. Warka powiadomił Policję o kradzieży swojego samochodu marki ford orion. Pojazd wartości 1000 zł miał pozostawić z kluczykami na posesji. W czasie kiedy nie było nikogo na posesji, auto miało zostać mu skradzione. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie utraconego samochodu i sprawcy przestępstwa. Dyżurny podał komunikat wszystkim policjantom będącym w służbie oraz do innych jednostek w kraju. Sprawdzane były parkingi, lasy, zajazdy i stacje paliw na terenie całego powiatu. Już następnego dnia na terenie powiatu kraśnickiego policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca gminy Pruszków, który był podejrzany o kradzież auta. W Komisariacie Policji w Warce usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

   

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

  Pandemia nie odpuszcza. Wraz z trzecią falą koronawirus wpadł na chwilę także  do naszego Komisariatu i choć mile widziany nie był, to swoje namieszał. Ale tak  jak i cała formacja – działamy dalej, choć w ostrym reżimie sanitarnym, aby kolejni funkcjonariusze nie zostali zarażeni i mogli czuwać nad bezpieczeństwem naszej „małej ojczyzny”. 

  W związku z rozprzestrzenianiem się w dalszym ciągu pandemii koronawirusa apeluję o zachowanie ostrożności i rozsądku. Czasy są dla wszystkich niezwykle trudne również dla naszej formacji. Pandemia koronawirusa, stawia przed nami wiele dodatkowych zadań, nie zwalniając z dotychczasowych. W dalszym ciągu prowadzimy ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Wareccy policjanci wspierając służby sanitarne, raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte izolacją domową lub kwarantanną znajdują się w miejscu zamieszkania oraz czy nie potrzebują pomocy. Sprawdzenie odbywa się w miejscu kwarantanny z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Taki kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze.

  Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecam ograniczenie osobistych wizyt w Komisariacie Policji w Warce, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu.  Przypominam, że istnieje do tego narzędzie, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie danego rodzaju zagrożenia które jest dla nas dokuczliwe. Takim narzędziem jest krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE