Więcej
  Strona głównaBlogiKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  1 kwietnia 2021 r., 34 letni obywatel Ukrainy, bez jakiegokolwiek powodu zaatakował idącą chodnikiem mieszkankę Warki, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Napastnik został zatrzymany i osadzony w PDOZ KPP Grójec. Po wytrzeźwieniu sprawca przyznał się do winy, podczas przesłuchania nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego postępku. Mężczyzna swoje postępowanie będzie mógł wytłumaczyć przed sądem, który może skazać go na 3 lata więzienia.

  2 kwietnia 2021 r., policjanci z Komisariatu Policji w Warce zostali poinformowani o kradzieży katalizatora od samochodu Citroen Jumper oraz 4 sztuk wałków przekaźnika mocy na szkodę mieszkańca gminy Warka. Do chwili obecnej nie ustalono sprawcy tego przestępstwa jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia. Sprawcy za popełnienie tegoż czynu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  W nocy z 10/11 kwietnia 2021 r. w Warce z nieznani sprawcy dokonali kradzieży zaparkowanego na ulicy przed posesją samochodu osobowego mazda Mazda CX-5 na szkodę mieszkańca Warszawy. Do chwili obecnej nie ustalono sprawcy tego przestępstwa, jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia. Sprawcy za popełnienie tegoż czynu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

   

  Dwa słowa Komendanta

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

  14 kwietnia 2021 roku Minister Zdrowia poinformował, że aktualnie panujące obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja. Policja nie deklaruje na razie, w jaki sposób funkcjonariusze będą pilnowali przestrzegania tych obostrzeń. Przede wszystkim liczymy na samodyscyplinę Polaków. Do tej pory pokazali swoją postawą, że są zdyscyplinowani, jeśli chodzi o wyrzeczenia związane z ograniczeniami wprowadzanymi w związku z pandemią. Jednak przypominam, że jesteśmy zobowiązani reagować w momencie, gdy łamane są przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Jeżeli będziemy otrzymywać zgłoszenia w zakresie m.in. gromadzenia się większej ilości osób lub organizowania przyjęć, czy uroczystości, to wspólnie z inspektorami sanitarnymi będziemy podejmować interwencje.

  Na tę chwilę prowadzimy ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte izolacją domową znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze. Funkcjonariusze, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie mają bezpośredniego kontaktu, zawsze w miarę możliwości w pierwszej kolejności kontaktują się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – by potwierdzić, że dana osoba jest w domu i zapytać czy potrzebuje pomocy lub wsparcia. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych. Apeluję o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE