Strona głównaInstytucjeCeSiRMnóstwo uśmiechu podczas "Historycznego Dnia Dziecka" w Warce

Mnóstwo uśmiechu podczas „Historycznego Dnia Dziecka” w Warce

6 czerwca warecki rynek wypełnił się dziecięcą radością. Tego dnia bowiem odbył się „Historyczny Dzień Dziecka” w którego harmonogramie nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Warki.

Po krótkim powitaniu zgromadzonych uczestników przez dyrektora Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzeja Zarębę przyszedł czas na tradycyjne już w „Dzień Dziecka” przekazanie najmłodszym klucza do miasta. Dokonała tego Wiceburmistrz Teresa Knyzio.

Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Warka 700. Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi”. Kilkudziesięciu laureatów w kilku kategoriach zostało nagrodzonych atrakcyjnymi nagrodami wśród których znalazła się „KoloroWarka historyczna”, czyli specjalnie wydana kolorowanka z kilkudziesięcioma szkicami najbardziej znanych miejsc Warki oraz bohaterów i wydarzeń.

Główną atrakcją dnia było zdobywanie historycznego szlaku „7 wieków Warki”. Uczestnicy zabawy, na każdym z punktów mogli zobaczyć jednego z wareckich bohaterów historycznych – Trojdena I, Stefana Czarnieckiego, Kazimierza Pułaskiego, Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza. Na każdym ze stanowisk uczestnicy zabawy mieli do wykonania specjalne zadanie, a po jego zakończeniu otrzymywali pamiątkowy dukat oraz pieczątkę. Na zakończenie szlaku wszyscy otrzymywali specjalnie wydaną grę WARKA MEMORY oraz pamiątkowy dyplom.

Dzieci do ostatnich chwil szalały na 4 dużych darmowych dmuchańcach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z malowaniem buziek oraz balonikami przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce.

Jak zwykle z bardzo dobrej strony pokazali się wareccy strażacy. Na placu przed remizą zaprezentowany został cały sprzęt bojowy, można było zobaczyć jak udziela się pierwszej pomocy oraz „postrzelać” wodą z prawdziwej strażackiej sikawki do celu.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała jak zwykle niezawodna ekipa z wareckiego Ośrodka Zdrowia.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia: Wiktoria Szeląg

Organizatorzy wydarzenia: Samorząd Warki, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o., Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA, ABC Dziecka, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, OSP w Warce, SPZOZ w Warce dziękują wszystkim za wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

 

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE