Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.Dekada minęła, czas kolejnych młodych... - W.A.R.K.A. cz.13

  Dekada minęła, czas kolejnych młodych… – W.A.R.K.A. cz.13

  „Stowarzyszenie W*A*R*K*AWizja * Aktywność * Rozrywka * Kultura * Alternatywa – organizacja skupiająca ludzi młodych i ambitnych, ludzi z wizją, którym nie są obojętne losy naszego miasta – działa już od ponad pół roku. Głównym celem (obecnie ponad 35 członków) jest rozbudzenie i rozwój szeroko rozumianej kultury. W tak niewielkim okresie czasu udowodnili jak wiele można zrobić wspólnymi siłami. Skuteczność działania potwierdzili szeregiem imprez kulturalno – rozrywkowych. Nieoficjalnie zaczęło się w lutym od pomocy przy organizacji imprezy sportowej, organizowanej przez OKSiW – 10-cioleciu Wareckiej Ligi Halowej. Potem – Dzień Kobiet – impreza „Karaoke Szoł” zorganizowana wspólnie z restauracją „Zajazd na Winiarach”. Od kwietnia ruszyła cykliczna impreza pt. Warecki Maraton Filmowy, organizowana wspólnie z OKSiW. Dotychczas odbyły się 3 maratony i każdy cieszył się dużym zainteresowaniem – średnio ok. 180 osób. Kolejnym wyzwaniem – przedsięwzięciem bardzo rozbudowanym organizacyjnie – była zorganizowana na wareckim rynku „Wielka Majówka”. Połączenie sportu – I Warecki Uliczny Turniej Koszykówki Amatorskiej – z estradowym Festiwalem Narodów zawierającym prezentacje krajów europejskich okazało się dużym, spektakularnym sukcesem w którym uczestniczyło w ciągu całego dnia ok. 5 tys. osób. Na przełomie maja i czerwca stowarzyszenie zorganizowało wystawę fotograficzną radomskiego eksploratora i poszukiwacza Tomasza Buby, pt. „Góry Sowie odsłaniają swoje tajemnice”. Na początku lipca odbył się wykład prowadzony przez profesora Wydziału Architektury Krajobrazu warszawskiej SGGW pt. „Wszystko o ogrodach, ogródkach i ogródeczkach”

  Największe jednak słowa uznania dla pracy członków stowarzyszenia należą się za cykl imprez organizowanych w nowootwartym w Warce Letnim Ogródku *PIWOWARKA*. Letnia scena Stowarzyszenia W*A*R*K*A cieszy się ogromnym powodzeniem od początku swojego istnienia, a potwierdza to ilość osób jaką przyciąga do siebie każdego dnia (ok. 200 osób). Koncerty lokalnych zespołów, występy DJ-ów, imprezy „Karaoke Szoł – czyli śpiewać każdy może”, wyścigi kapsli „Warka Cup-Sel Tour”, koncerty z cyklu „Idol w Warce” i wiele innych codziennych atrakcji. Do tej pory w ogródku udało się zorganizować dwa duże koncerty laureatów II edycji telewizyjnego programu „IDOL”: Agnieszki Szewczyk z zespołem Porthause oraz Gosi Kunc z zespołem Cinnamon. Na obu koncertach bawiło się średnio po ok. 350 osób, co tylko motywuje do organizowania – w miarę możliwości finansowych – następnych występów z udziałem większych i jeszcze bardziej znanych gwiazd. Dzięki Stowarzyszeniu W*A*R*K*A na pewno jest to możliwe.”

  10 lat temu powstało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – organizacja pozarządowa, którą założyli młodzi ludzie mający pasje… życia w fajnym mieście. Dziś po upływie dekady kolejni młodzi aktywnie zmieniają Warkę… to cieszy bo to od nas wszystkich zależy klimat miejsca w którym się żyje 😉

  Info W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE