Więcej
  Strona głównaSportJustyna Kozdryk jedzie na Mistrzostwa Europy!

  Justyna Kozdryk jedzie na Mistrzostwa Europy!

  Po blisko dwumiesięcznej przerwie od rywalizacji Justyna Kozdryk wraca na start. W dodatku powrót ten zaczyna z iście mistrzowskim akcentem. Bowiem już w dniach 8 – 10 sierpnia srebrna medalistka pekińskiej paraolimpiady powalczy o medal mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi na ławeczce osób pełnosprawnych. O sportowe laury podopieczna Mirosława Malca będzie walczyła w swojej kategorii wagowej, czyli do 47 kilogramów.

  Czempionat o tytuł najlepszego ciężarowca Starego Kontynentu będzie odbywał się w Bratysławie. Do stolicy Słowacji zawitają najznamienitsi reprezentanci dyscypliny. Wśród nich nie zabraknie oczywiście Justyny Kozdryk, która u południowych sąsiadów Polski rywalizowała będzie między innymi z medalistkami mistrzostw świata i Europy.
  Mistrzostwa Starego Kontynentu będą drugą istotną imprezą w tegorocznym kalendarzu Justyny Kozryk. Pierwszym i zarazem sztandarowym celem sportsmenki z Grójca były mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc rozgrywane w rosyjskim Alexinie. Wówczas multimedalistka sportów siłowych stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając tym samym tytuł mistrzyni Europy, laur, którego w sportowej galerii Justyny Kozdryk brakowało. A już za kilka dni zawodniczka zawalczy o medal z pełnosprawnymi zawodnikami.

  O szansach swojej podopiecznej na Mistrzostwach Europy opowiada trener Justyny Kozdryk – Mirosław Malec:

  Na pewno Justyna powalczy o jak najlepszą lokatę. Mistrzostwa rozgrywane w Bratysławie od początku nie były naszym tegorocznym celem. Już od pierwszych treningów skupialiśmy się na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych. Swój cel zrealizowaliśmy. Aktualnie Justyna trenuje nieco lżej. Jako, że szczyt formy miał przyjść na maj, obecnie musieliśmy nieco złagodzić trening. To może mieć wpływ na start w Bratysławie, jednak należy pamiętać, że Justyna Kozdryk jest niezwykle waleczną zawodniczką. Przeważnie na zawodach wyciska więcej niż na treningach, a aktualne wyniki  są naprawdę dobre. Zatem w Bratysławie także powinno być dobrze.  I z tym nastawieniem udajemy się na Słowację.

  Można rzec, że medal przywieziony przez Justynę Kozdryk z czempionatu Starego Kontynentu będzie potwierdzeniem jej supremacji na arenie  ciężarowej. Jednak z drugiej strony patrząc, zawodniczka tej klasy, sportsmenka będąca w lidze mistrzów wyciskania sztangi leżąc, nie musi już niczego potwierdzać ani udowadniać. Teraz Justyna Kozdryk może ze swobodą kontynuować swoją mistrzowską opowieść, którą pisze przy pomocy sportowych laurów. I na tę kontynuację liczymy w rozdziale Mistrzostw Europy Bratysława 2013.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Justyna Kozdryk

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE