Strona głównaInstytucje„Akademia Zdrowia i Urody” w wareckim LO

„Akademia Zdrowia i Urody” w wareckim LO

Od 23 marca do końca kwietnia uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego w Warce brały udział w projekcie, pt. „Akademia Zdrowia i Urody” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Celem jego realizacji było propagowanie wśród młodzieży prozdrowotnych nawyków związanych ze stylem życia, szczególnie w zakresie dbania o ciało oraz racjonalnego odżywiania.

Zajęcia odbywały się w formie lekcji online oraz warsztatów z zakresu dietetyki, chemii żywności, chemii kosmetycznej oraz kosmetologii (m.in. „Codzienna, prawidłowa pielęgnacja włosów”, „Dieta, a postępy w nauce”, „Fakty i mity o żywności. Substancje dodatkowe”). Uczennice miały szansę otrzymać imienne certyfikaty oraz wziąć udział w quizach tematycznych, gdzie mogły pochwalić się wiedzą zdobytą podczas zajęć. Lekcje przeprowadzone zostały przez kadrę dydaktyczną Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia oraz Partnerów Uczelni.

Chciałybyśmy podziękować Pani Teresie Ciak za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W projekcie wzięły udział: Oliwia Kołodziejska 1a, Marta Chmielewska 1a, Wiktoria Charaton 2ag, Marta Snopczyńska 2ag, Ramona Petryka 2ap, Sandra Koncka 2bg, Dominika Przybylska 2bg

Marta Snopczyńska, Wiktoria Charaton

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE