14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRHistoryczne lato w Warce

  Historyczne lato w Warce

  Wakacyjny czas rozpoczął się na dobre. Uczniowie odebrali świadectwa, pogoda za oknem również sprzyja wakacyjnej aurze, więc to dobra pora na zaplanowanie wakacji w mieście. W tym roku ze względu na przypadający wielki jubileusz Warki tematyka wakacyjnych zajęć będzie skupiała się na historii naszego miasta. Nie zabranie oczywiście wielu zabaw ruchowych, zręcznościowych, warsztatów plastycznych, wycieczek pieszych a także autokarowych.

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna wraz z partnerami zapraszają dzieci z roczników od 2010r. do 2014r. do udziału w zajęciach.

  W wyznaczonych miejscach instruktorzy oczekiwać na zapisane dzieci będą od 6 lipca do 12 sierpnia, od wtorku do czwartku w godzinach 10:00–12:00. Wycieczki oraz zajęcia na Orliku odbywać się będą w wydłużonym czasie (patrz plakat).

  WARUNKI UCZESTNICTWA

  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach podczas wakacji jest wcześniejsze zapisanie dziecka oraz dostarczenie przez rodzica/opiekuna wypełnionej karty informacyjnej, zapoznanie się z regulaminem umieszczonym na deklaracji oraz przestrzeganie go. Niedostarczenie wypełnionej karty będzie skutkowało odmową przyjęcia dziecka na zajęcia. Od 28 czerwca można pobrać i wypełnić kartę informacyjną w „Dworku na Długiej”, jak również  dostępna jest w wersji elektronicznej, poniżej artykułu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich instytucjach.

  DEKLARACJA UCZESTNICTWA

  REGULAMIN

  ZAPISY NA ZAJĘCIA

  Z uwagi na nadal panujące zagrożenie epidemiczne udział we wszystkich z zajęć musi być poprzedzony zapisami.

  Zapisy na zajęcia przyjmowane są w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” wyłącznie telefonicznie (tel. 48 667 22 70) oraz na Orliku na zajęcia, które są oznaczone gwiazdką (patrz plakat).

  Zapisy na wszystkie zajęcia łącznie z wycieczkami będą otwierane w poniedziałki od godz. 9:00 w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie kolejnego tygodnia zajęć (np. na zajęcia odbywające się od 6 do 8 lipca 2021 r. zapisy rozpoczną się 28 czerwca 2021 r., na zajęcia odbywające się od 13 do 15 lipca zapisy rozpoczną się 5 lipca 2021 r. itd.).

  W przypadku rezygnacji z zajęć rodzice są zobowiązani poinformować o tym fakcie Instytucję w której odbywają się dane zajęcia, aby z zajęć mogły skorzystać dzieci znajdujące się na liście rezerwowej.

  ZAPISY NA WYCIECZKI AUTOKAROWE

  Należy pamiętać, że aby zapisać dziecko na wyjazd należy wypełnić i przynieść do Dworku na Długiej zgody, najpóźniej 4 dni przed wyjazdem.

  Zgody na udział w wyjazdach do pobrania:

  • Zapisy na wycieczkę na Zamek w Czersku (zapisy prowadzone są w dn. 28.06- 1.07) ZGODĘ POBIERZ TU
  • Zapisy na wycieczkę do Skansenu Bojowego w Mniszewie (zapisy prowadzone są w dn. 26.07- 30.07) ZGODĘ POBIERZ TU

  W trakcie wakacji będzie można również korzystać z Kompleksu Orlik oraz zajęć na basenie. Zarówno podczas zajęć stacjonarnych jak i wyjazdowych,  każdy zapewne znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy i życzymy udanych wakacji!

  Organizatorzy i partnerzy ”Lata w Warce”:

  – Samorząd Miasta i Gminy Warka,

  – Centrum Sportu i Rekreacji,

  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,

  – Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna,

  – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,

  – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,

  – Policja Warka,

  – Kemping nad Pilicą,

  – GRH Warka.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE