11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRHistoryczne lato w Warce rozpoczęte!

  Historyczne lato w Warce rozpoczęte!

  700-lecie Warki, które świętujemy w 2021 roku to idealna okazja aby spotkać się z wareckimi bohaterami, którzy związani byli z Warką na przestrzeni wieków. Dlatego też zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odbywają się pod znakiem poznawania historii Warki.

  Pierwsze letnie zajęcia „Historycznego lata w Warce” rozpoczęło się w Dworku na Długiej spotkaniem z asp. Anetą Ścisłowską. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacyjnej beztroski, uzmysłowiła na co zwracać uwagę, jak chronić siebie i innych przed niebezpieczeństwem. Później uczestnicy zagłębili się w historię i początki naszego miasta. Wszyscy przenieśli się do roku 1321, kiedy to Książę Mazowiecki Trojden I potwierdza, że Warka posiada już prawa miejskie. Aby „dotknąć” tej historii dzieci udały się na wycieczkę do krypt pod kościołem Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie znajdują się m.in. szczątki Trojdena I. Następnie przyszedł czas na zajęcia plastyczne – każdy z milusińskich mógł ozdobić tarczę ochronną na wzór tarczy księcia Trojdena I.

  Drugi dzień zajęć odbył się na Orliku, a dzieci uczestniczyły w Turnieju Laser Paintball. Gra prawie jak przed komputerem, jednak z dużą ilością ruchu na świeżym powietrzu. Dzieci z zaangażowaniem zbierały punkty dla swojej drużyny i wspaniale się bawiły.

  Czwartek był powrotem do spotkań z historią, gdyż dzieci udały się na wycieczkę do Czerska. Zwiedziły tam ruiny zamku i uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez przewodnika. Czersk jako miejsce z którym związani byli książęta mazowieccy to obowiązkowy punkt przy poznawaniu historii Warki.

  Kolejne tygodnie zajęć to dalsza wędrówka przez VII wieków naszego miasta. O szczegółach „Historycznego lata w Warce” przeczytaj TU.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE