1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeOstatnia szansa na Inicjatywy Senioralne!

  Ostatnia szansa na Inicjatywy Senioralne!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A zaprasza do udziału w Konkursie na Inicjatywy Senioralne. Grupy senioralne z terenu powiatu grójeckiego maja czas do 11 sierpnia, aby stworzyć pomysły na małe oddolne przedsięwzięcia.

  Inicjatywa Senioralna to przedsięwzięcie wybrane na drodze konkursu, który jest skierowany do grup senioralnych. Aby wziąć udział w konkursie, grupa będzie miała za zadanie opracować mini projekt i złożyć go na wymaganym formularzu wniosku(dokumenty do pobrania na www.stowarzyszeniewarka.pl).

  W tegorocznej edycji grupy senioralne mogą tworzyć inicjatywy pod jedynym z trzech haseł:

  1. Inicjatywy pt. „Ja też mogę” – samoorganizacja seniorów mające na celu zwiększenie poczucia wpływu na rzeczywistość.
  2. Inicjatywy pt. „Seniorowi nie wypada” zwracające uwagę na stereotypowe postrzeganie seniorów
  3. Inicjatywy pt. „Wymieńmy się pomysłami na działania” na realizację spotkań których celem będzie zainspirowanie do działania drugiej grupy

  Temat inicjatywy będzie zależał od potrzeb lokalnych i pomysłowości danej grupy senioralnej. W konkursie przewidujemy wesprzeć realizacje 8 inicjatyw senioralnych do wartości 1500 zł każda. Realizacja inicjatyw planowana jest w okresie sierpień – październik 2021r.

  Konkurs realizowany jest w ramach projektu „SAS- Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego”. Projekt dofinansowano ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE