Więcej
  Strona głównaSportSiatkówkaWarka górą w Górze

  Warka górą w Górze

  Dominacja zawodników z Warki podczas II Grand Prix Góry Kalwarii w siatkówce plażowej mężczyzn rozegranego w niedzielę nie podlegała  żadnej dyskusji. Wszystkie trzy medalowe pozycje przypadły właśnie siatkarzom rodem z piwnego grodu.

  Do turnieju przystąpiło 24 pary z Warszawy, Piaseczna, Wilanowa, Konstancina, Otwocka, Sulejówka, Warki, Mogielnicy, Góry Kalwarii i okolicznych miejscowości.

  Mecze stały na wysokim poziomie a od półfinałów były bardzo zacięte i dostarczyły kibicom wielu emocji. Ostatecznie zwycięzcami okazała się para Gniewosz Tomasz/Słyk Michał (Warka/Otwock) która dopiero w tie breaku uporała się z braćmi Kwiecińskimi  (Paweł i Andrzej) z Warki zwyciężają 2:1. W meczu o 3 miejsce para Rączka Tomasz /Malec Karol (Warka) pewnie pokonała 2:0 parę Nowicki Mateusz/ Lewandowski Maciej (Konstancin, Kąty).

  W turnieju kobiet wystartowało 12 par. Zdecydowanie najlepsze były zawodniczki  z Nowej Iwicznej Tokarska Michalina/Gajewska Paulina które bez większych kłopotów wygrywały wszystkie swoje mecze a w finale pokonała 2-0 parę Łaba Marta/ Brutkowska Iza (Konstancin/Sulejówek). Trzecie miejsce przypadło parze z Otwocka Samul Agata/ Kuźnia Paulina która pokonała 2-0 parę UKS Budowlani Zielińska Paulina/Kucharczyk Iga.

  Okazałe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczali najlepszym zastępca burmistrza Jan Wysokiński oraz przedstawiciele organizatorów II Grand Prix Góry Kalwarii w Siatkówce Plażowej: prezes UKS Budowlani Góra Kalwaria Henryk Chromiński oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Maciejewski.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE