0.7 C
Warka
środa, 7 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiOdpocznij na Mazowszu, w Warce i… na Szlaku Jabłkowym!

  Odpocznij na Mazowszu, w Warce i… na Szlaku Jabłkowym!

  Początki Szlaku Jabłkowego w Największym Sadzie Europy sięgają Warki – dokładniej rzecz ujmując Jabłkowej Warki. I choć jabłkowe partnerstwo z czasem rozrosło się na obszar powiatu grójeckiego, Warka jest jego niekwestionowaną kolebką. W tak ważnym roku jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Warce szczególnie ważna jest promocja.

  Unikatowa oferta Szlaku Jabłkowego, prowadzone działania promocyjno-informacyjne sprawiają, że odczuwamy coraz większe zainteresowanie Szlakiem i atrakcjami na Szlaku. Z racji wyjątkowego jubileuszu Warka stanowi centralne miejsce na mapie atrakcji. I tak w ramach akcji „Odpocznij na Mazowszu” prowadzonej przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną odwiedzili nas zwariowani blogerzy Szalonewalizki.pl, którzy poznawali Szlak i jego wyjątkowe smaki nagrodzone certyfikatem „Jabłko na Widelcu” w Kawiarni RYNEK oraz restauracji w Hotelu Sielanka nad Pilicą****. Ekipa „Kamperem na Mazowszu” zwiedzała obiekty Szlaku tj. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego z najnowszą wystawą Jackowski Sculpture – „Jutro – kim chcesz być?” oraz Kemping nad Pilicą, zaś reporterzy „Dzień dobry TVN” przygotowali materiał o Naszej Tłoczni, Muzeum, a także sfilmowali wystawę plenerową VII wieków Warki oraz niekończące się połacie sadów w naszej gminie.

  Dzięki powyższym realizacjom Warka ma szansę zyskać większy rozgłos, a tym samym przyciągnąć turystów. Dzięki obiektom Szlaku Jabłkowego zarówno baza noclegowa, gastronomiczna i wachlarz atrakcji są naprawdę różnorodne.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – koordynator Szlaku Jabłkowego

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE