Więcej
  Strona głównaBlogi„Wątróbka drobiowa z karmelizowanymi jabłkami” – nowe certyfikowane danie „Jabłko na Widelcu”

  „Wątróbka drobiowa z karmelizowanymi jabłkami” – nowe certyfikowane danie „Jabłko na Widelcu”

  Szef Kuchni w Hotelu Sielanka nad Pilicą **** – Mirosław Gutowski troszczy się o to, by hotelowi goście mieli możliwość zasmakowania regionalnej kuchni. Jego autorska propozycja „Wątróbka drobiona z karmelizowanymi jabłkami” zyskała aprobatę komisji konkursowej i otrzymała certyfikat „Jabłko na Widelcu”. To koleje danie „Sielanki” wyróżnione w plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – koordynatora Szlaku Jabłkowego w Największym Sadzie Europy.

  „Wątróbkę drobiową…” serwujemy jako gorącą przystawkę. Wybierając ją do karty kierowaliśmy się tym, że jest ona doskonałym źródłem białka, żelaza a także kwasu foliowego. Wzmacnia siły witalne organizmu. Idealnym dodatkiem do wątróbki okazują się jabłka – które dodają słodyczy. Innowacyjność dania lezy w prostocie i… krótkiej obróbce mięsa, przez co jest bardzo kruche i soczyste – mówi Mirosław Gutowski.

  Jak zapewnia Szef Kuchni przystawka jest szybka i prosta w przygotowaniu. Poniżej prezentujemy przepis!

   

  Wątróbka drobiowa

  Wątróbka drobiowa 180g

  Jabłko 100g

  Rukola 20 g

  Cebula biała 20g

  truskawka 2 szt.

  figa 1⁄2 szt.

  olej 50 ml

  kiełki do dekoracji

  sól pieprz , majeranek, cynamon do smaku

  Ocet balsamiczny z modeny 50ml

  Gruszka 1/2 szt.

  Cukier 30g

   

  Oczyszczoną wątrobę smażyć na mocno rozgrzanej patelni. Obrane jabłko oczyścić z gniazd, pokroić na cząstki. Cukier rozpuścić na patelni do złotego koloru zalać sokiem jabłkowym dodać jabłko, cynamon.

  Karmelizować około 3- 4 minut. Cebulę pokroić w ringi, osolić i obtoczyć w mące, smażyć na mocno rozgrzanym tłuszczu, osuszyć papierowym ręcznikiem

  Rozgrzać ocet wsypać cukier, wlać wyciśnięty sok z gruszki, redukować do konsystencji syropu, odstawić do ostygnięcia.

  Obecnie do dekoracji używamy truskawki, chipsy z jabłek, figi.

  Wszystkich zainteresowanych wyjątkowym smakiem wątróbki i jabłka oczywiście zapraszamy na degustację do Hotelowej Restauracji.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – organizator Akcji „Jabłko na Widelcu” 

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE