7.3 C
Warka
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCzas seniorów – zobaczcie nas podczas Światowego Dnia Jabłka!

  Czas seniorów – zobaczcie nas podczas Światowego Dnia Jabłka!

  Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego zaprasza do wspólnego śpiewania, tworzenia i zabawy tanecznej podczas Światowego Dnia Jabłka. W niedzielę, 26 września można będzie nie tylko zobaczyć czym jest Sieć w specjalnie przez nich przygotowanym namiocie na wareckim rynku, ale też wspólnie z seniorami tworzyć „małe rękodzieła”.

  Sieć kojarzy nam się albo z siecią usnutą przez pająka albo z siecią zarzucaną przez rybaków. W jednym i drugim przypadku oznacza, że jesteśmy ze sobą powiązani, ale też jest ktoś kto się nami opiekuje. Metafora ta jest tutaj nieprzypadkowa, bo dzięki wieloletnim działaniom Stowarzyszenia W.A.R.K.A, które wspierało edukacyjnie i animacyjnie liderów grup senioralnych najpierw z gminy Warka, a potem z całego powiatu udało się stworzyć zwartą sieć połączeń między seniorami, które teraz pozwalają im wspólnie działać. Od 2016 roku działa Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego zrzeszająca obecnie 24 kluby seniora, a w tym roku po raz pierwszy uczestnicy w organizacji Światowego Dnia Jabłka. Co to oznacza? Seniorzy nie są już tylko odbiorcami działań, ale i ich twórcami. A co z ich twórczości możemy zobaczyć podczas wydarzenia Po pierwsze kabaret i taniec, a po drugie śpiew. Seniorzy w trzech odsłonach – zaczynając od godz. 12:30, potem od 14 i 16 będą bawić nas ze sceny pokazując swoje talenty artystyczne. Między innymi przy akompaniamencie akordeonu przeniosą nas w zapomniane czasy wspólnego radosnego śpiewania. Po drugie warsztaty rękodzielnicze z tworzenia zakładek do książek oraz koszyczków ze sznurka, które odbędą się w namiocie Sieci Aktywnych Seniorów od godz. 11.15 do 13.00. Ponadto wszystkie grupy senioralne wspólnie stworzyły niespodziankę rękodzielniczą, którą obdarują przybyłych na Warecki Rynek. Jak działają grupy senioralne dowiecie się nie tylko z bezpłatnej gazety „Aktywny Senior”, którą można będzie otrzymać pod namiotem Sieci Aktywnych Seniorów, ale i podczas rozmów z przedstawicielami grup, którzy będą tworzyć tą przestrzeń na wareckim rynku. A jak najlepiej się poznać? Zdaniem naszych seniorów podczas wspólnego tańca- dlatego zapraszają na potańcówkę z kapelą Krzysztofa Staręgi od godz. 15:00 do 18:00.

  Dajcie się złapać seniorom w ich Sieć 26 września!

  Działania realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia W.A.R.K.A pt.: „SAS – Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” współfinansowany ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, edycja 2021.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE