-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeInicjatywy senioralne wyłonione

  Inicjatywy senioralne wyłonione

  Znamy wyniki Konkursu Inicjatywa Senioralna 2021. Swoje pomysły na działania będzie realizowało 11 grup senioralnych z terenu powiatu grójeckiego, w tym w aż 8 uczestniczą seniorzy z gminy Warka.

  Wsparcie obejmuje sfinansowanie działań seniorów na kwotę ponad 13 tys. zł. Celem ogólnym konkursu jest wsparcie samoorganizacji seniorów poprzez zaplanowanie, a następnie realizacje przez grupy senioralne małych oddolnych inicjatyw – przedsięwzięć, które włączają osoby starsze w środowisko lokalne, podnoszą znaczenie grupy senioralnej w środowisku lokalnym oraz zauważają sprawy osób starszych.

  Inicjatywę senioralną w 2021 roku otrzymały następujące grupy senioralne z gminy Warka: Warecki Klub Seniora „Radość z życia”;, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko”; Klub Seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa, Kwitnąca Jabłoń Konary, Złota Reneta Ostrołęka, Klub Złotego Wieku w Warce, UTW Warka, Klub Senior + „Starówka”; Stara Warka, SPA Bończa.

  Jakie działania podejmą seniorzy z Wareckich klubów? Po pierwsze będzie to „Przegląd piosenki na 700-lecie Warki”, bo seniorzy mogą i chcą śpiewać. Grupy senioralne zadbają ponadto o współpracę z innymi grupami pod hasłem „Zgoda buduje” + piknik integracyjny, a swoje przepisy kulinarne zaprezentują w projekcie „Szarlotkowa królowa”. Sercem działań „Seniorowi nie wypada” będą dwie inicjatywy: „Seniorzy- Aktorzy” oraz Kabaret „Wesołe jest życie seniorów” w ramach których powstaną przedstawienia kabaretowe i tańce tworzone i odgrywane przez seniorów. Trzy inicjatywy polegają na wymianie między grupami senioralnymi pt: „Fruwające „Chcemy i potrafimy” poprzez warsztaty komputerowe, sportowe i taneczne oraz pt.: „Wymieniamy się pomysłami do działania” poprzez warsztaty kulinarne i śpiewacze.

  Inicjatywa Senioralna w tym roku zgromadziła seniorów pod 3 hasłami, „Ja też mogę”,

  „Seniorowi nie wypada” oraz „Wymieńmy się pomysłami na działania”; . Mają one na celu samoorganizację seniorów, zwiększać poczucie wpływu na rzeczywistość oraz zwracać uwagę na stereotypowe postrzeganie seniorów i pomagać seniorom wymieniać się pomysłami.

  Jesienią czekajcie na efekty pracy seniorów.

  Projekt „SAS- Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A dofinansowano ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+” na lata 2021-2025.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE