0.2 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaKolejne wyróżnienie dla Muzeum

  Kolejne wyróżnienie dla Muzeum

  Po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało wyróżnione przez Kapitułę Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” 2020 organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki. 23 września, dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak i kurator wystawy dr Anna Rudek-Śmiechowska odebrały wyróżnienie za wystawę „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art” (kategoria najlepsza wystawa – muzea mniejsze). Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

  Przypomnijmy, wyróżniona wystawa „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art” to pierwsza wspólna ekspozycja grupy w Polsce. Grupa powstała w 1980 roku w Los Angeles. Założona została przez wybitnych artystów o polskich korzeniach działających bez ustanku i z sukcesami w Stanach Zjednoczonych. W 40. rocznicę powstania Grupy, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, które od ponad 50 lat działa na rzecz dokumentacji i promocji śladów Polaków w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowało wybrane prace siedmiu artystów. Kuratorami wystawy byli: Prof. zw. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, dr Anna Rudek-Śmiechowska, współpraca Iwona Stefaniak, projekt wystawy i druków towarzyszących Kamila Schinwelska – Elipsy, tłumaczenia Joanna Łukasiak-Hołysz.

  Dziękujemy Kapitule konkursu za dostrzeżenie naszej pracy i przyznanie wyróżnienia. Organizatorom konkursu – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Muzealników Polskich za wspieranie działalności muzeów na Mazowszu.

  Inf. Muzeum

   

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE