-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień Kazimierza Pułaskiego 2021

  Dzień Kazimierza Pułaskiego 2021

  8 października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych powiatu grójeckiego oraz gminy Warka, przedstawiciele instytucji z Warki i regionu, organizacji społecznych,  oraz szkół noszących imię Kazimierza Pułaskiego.

  Obchody 242. rocznicy śmierci Patrona Muzeum rozpoczną się o godz. 14.00 przed pomnikiem Kazimierza Pułaskiego od hymnów narodowych Polski i Stanów Zjednoczonych. Następnie głos zabierze dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce – Iwona Stefaniak oraz zaproszeni goście. W dalszej części przedstawiciele władz, instytucji, organizacji i szkół złożą kwiaty pod pomnikiem bohatera dwóch narodów.

  O godz. 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy  „Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta”. Ekspozycja zaprezentuje prace 15 artystów pochodzących z Warki i najbliższych okolic. Swoje dzieła zaprezentują zarówno profesjonaliści jak i amatorzy: Anna Batte, Dariusz Bajoryński, Andrzej Barszcz, Małgorzata Chojnacka, Barbara Ignacak, Maciej Ignaczak, Jolanta Kazana, Katarzyna Kwiatkowska, Kazimierz Królik, Dariusz Leszczyński, Jacek Matlakowski, Dominika Wemberger, Luiza Wemberger, Milena Podlasek oraz Sławomir Ragan. Wystawę twórców Warki będzie można oglądać do 12 grudnia 2021.

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE