-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBezpieczne Przedszkole

  Bezpieczne Przedszkole

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych 15 września zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji dzieci i pracowników z budynku Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce.

  Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania przez dzieci i pracowników przedszkola umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, przypomnienie i utrwalenie zasad oraz procedur bezpiecznej ewakuacji oraz poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Akcję nadzorowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce.

  Po sprawnie przeprowadzonych ćwiczeniach ogromną atrakcją okazało się zwiedzanie przez dzieci wozu strażackiego oraz lanie wody z węża strażackiego. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu, między innymi: gaśnice, piły, węże, sprzęt służący do pomocy.

  Przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Takie akcje są bardzo ważne gdyż przygotowują do ewentualnego zagrożenia oraz odpowiedzialnego radzenia sobie w krytycznej sytuacji. Cieszymy się, że ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, ale jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

  Serdecznie dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce za poświęcony czas!

  Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE