Więcej
  Strona głównaSportSiatkówkaPech na zakończenie sezonu. Bartłomiej Malec 17. na Mistrzostwach Polski seniorów ...

  Pech na zakończenie sezonu. Bartłomiej Malec 17. na Mistrzostwach Polski seniorów

  Autorem takiego scenariusza końca sezonu siatkówki plażowej może być tylko złośliwy los. Para Bartłomiej Malec i Mateusz Zarzycki rywalizująca w finałach Mistrzostw Polski seniorów zajęła 17. lokatę. Miejsce to siatkarze zajęli bez sportowej walki i rywalizacji. Sprawcą tego wszystkiego jest ogromny pech, który doświadczył zawodników już na samym początku turnieju.
  Początkowo nic nie zapowiadało niefortunnego biegu zdarzeń. Dziewiąty siatkarz plażowy Starego Kontynentu, czyli Bartłomiej Malec do finału mistrzostw kraju przystąpił z optymizmem i wolą walki. Uniesiony swoim sukcesem na arenie europejskiej do Niechorza, w którym obywały się finały Mistrzostw Polski seniorów w siatkówce na plaży pojechał z chęcią zakończenia sezonu z akcentem. Po rozgrywkach kwalifikacyjnych para Malec – Zarzycki do tegoż finału awansowała z 17. miejsca. A licząca 24 duety stawka finału pękała w szwach od liderów polskiej siatkówki. Takie sportowe  zaplecze zwiastowało wielkie sportowe emocje w Niechorzu.
  Smak emocji już na samym początku mistrzostw kraju poczuli Bartłomiej Malec i Mateusz Zarzycki. Nie były to jednak wrażenia, których utytułowani siatkarze oczekiwali. Kontuzja, której już w pierwszych minutach pierwszego spotkania doznał Mateusz Zarzycki postawiła pod znakiem zapytania start duetu w Mistrzostwach Polski.  Uraz okazał się na tyle poważny, że duet rozważał wycofanie się z zawodów. Jednak Bartłomiej Malec i obolały Mateusz Zarzycki postanowili grać na przetrwanie, tak aby zakończyć turniej z klasą. Zawodnicy rozegrali dwa spotkania. Oba te mecze na plaży przegrali. Po ostatecznym zliczeniu zdobytych i straconych punktów duet Malec – Zarzycki został sklasyfikowany na 17. miejscu finałów Mistrzostw Polski seniorów ORLEN Beach Tour 2013.

  Duet Bartłomiej Malec i Mateusz Zarzycki sezon siatkówki na piasku kończy bolesną przygodą, której obawia się każdy sportowiec. Jednak każdy człowiek zawodowo zajmujący się sportem jest zagrożony kontuzją. Żartobliwie można napisać, że kontuzje są ryzykiem zawodowym sportowca. Pomimo tego, że zdrowotny przypadek jest rzeczą iście naturalną i niezależną od zawodnika, to z pewnością lekki absmak pozostaje. W końcu duet Zarzycki i Malec nie mógł nawet pokazać swoich możliwości w finale mistrzostw Polski.  Ale cóż taki jest sport, który prócz tych wielkich emocji przynosi kibicom także rozczarowania i smutki.
  Dobrego samopoczucia nie traci za to Mirosław Malec, który pomimo przykrego zbiegu okoliczności pozytywnie ocenił finał Mistrzostw Polski 2013:

  No cóż, kontuzje się zdarzają. Szkoda, że spotkało nas to akurat w tym momencie, na zawodach. To najgorszy moment z możliwych. Gdyby Mateusz doznał urazu na treningu moglibyśmy w jakiś sposób przy pomocy masażystów z nim walczyć. A tak mogliśmy tylko grać na przetrwanie.
  Muszę powiedzieć, że pomimo tej kontuzji cieszę się z tego 17. miejsca. Bartek i Mateusz kwalifikując się do finałów mistrzostw Polski dokonali już wielkiego czynu. A gra wśród światowej czołówki jest wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Poziom mistrzostw Polski jest naprawdę bardzo wysoki. Siatkówka jaką pokazują choćby Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek cieszy oko i imponuje. A fakt, że wśród takich sław są nasi zawodnicy jeszcze bardziej cieszy. Dlatego pomimo tej kontuzji cieszę się z tej 17. lokaty.
  Sezon siatkówki plażowej się zakończył. Teraz Bartek wraca na halę, gdzie będzie trenował wraz ze swoim klubem – Czarnymi Radom. Jeżeli dobrze przepracuje ten okres i nie będzie żadnych przykrych niespodzianek to liczę, że przyszły sezon na plaży będzie równie dobry a może i nawet lepszy.
  Wszystkim kibicom siatkówki plażowej dziękuję za cenne wsparcie i doping, z którym spotkaliśmy się przez ten sezon.

  Podczas tegorocznego sezonu siatkówki plażowej reprezentant barw Warki na arenie krajowej i międzynarodowej, czyli Bartłomiej Malec wywalczył wiele nader cennych laurów. Ten największy to 9. lokata na Mistrzostwach Europy do lat 22 w siatkówce plażowej. Ponadto zawodnik zdobył 4. miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce na plaży oraz 17. wśród seniorów. Dopełnieniem tego były triumfy w licznych turniejach siatkówki plażowej rozgrywane na boiskach plażowych w całej Polsce.

  informacja: trener Mirosław Malec

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE