Więcej
  Strona głównaInstytucje„Zawodowo przez Europę”, czyli hiszpańska Obwodowa

  „Zawodowo przez Europę”, czyli hiszpańska Obwodowa

  Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Warce mogli spędzić fantastyczny czas w gorącym klimacie Andaluzji. Tym razem zagraniczne praktyki zawodowe odbyły się w Grenadzie w Hiszpanii. To wszystko mogło się wydarzyć dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej Erasmus+.

  Przed wyjazdem wszyscy uczniowie odbyli szereg szkoleń przygotowujących do odbycia miesięcznego pobytu daleko od domu. Były to kursy językowe, zarówno kurs angielskiego jak i hiszpańskiego, profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez firmę Stańczyk Nauka Jazdy oraz warsztaty kulturowe, przybliżające mentalność i sposób życia Hiszpanów. Oczywiście niezbędnym elementem przygotowań były pogadanki z panią psycholog, podczas których uczniowie mogli wyrazić swoje obawy związane z wyjazdem i otrzymać przydatne wskazówki, jak radzić sobie ze stresem i niecodziennymi sytuacjami.

  Zdobywanie doświadczeń zawodowych za granicą Polski, to nie lada wyzwanie dla uczestników projektu. Codzienne poranne wstawanie przed wschodem słońca, dojazdy transportem miejskim, komunikacja ze współpracownikami w obcym języku, a często przy użyciu translatora, wywiązywanie się z obowiązków w pracy, uczenie się wykonywania czynności, których nigdy wcześniej nie robili. Oczywiście wszyscy podołali i mogą teraz  pochwalić się swoimi umiejętnościami w CV.

  Grenada zaskakiwała nas każdego dnia swoimi niezwykłymi widokami, architekturą, przyrodą, ale nigdy nie zaskoczyła nas pogodą. Codziennie mogliśmy się rozkoszować przyjemnym dotykiem słońca i 30-stopniowym powietrzem, po późne godziny wieczorne.

  Oprócz częstych wycieczek z przewodnikiem po Grenadzie, mogliśmy dodatkowo zwiedzić urokliwe miasta, takie jak Malaga, Sewilla, Nerja. Wyjazdy łączyły elementy kulturowe podczas spaceru po starych częściach miasta oraz relaksacyjne na wspaniałych plażach z wciąż ciepłymi falami morza Alborańskiego.

  Niezapomnianym przeżyciem była wycieczka górska szlakiem los Cahorros. Niezwykle zróżnicowana trasa obejmująca przepaście, wodospady, wąwozy, strome skały i bajkowe wiszące mosty, budziła zachwyt, a czasem u niejednej osoby mroziła krew w żyłach.

  Podczas uroczystej pożegnalnej kolacji, łzy wzruszenia kręciły się w oczach, a zaproszeni pracodawcy nie mogli nachwalić się naszej młodzieży.

  Z pewnością będziemy chcieli tam powrócić i jeszcze raz współpracować z niezwykle pomocnym i zaangażowanym partnerem, czyli firmą Eurolinks Projects.

  Na filmiki i zdjęcia z wyjazdu zapraszamy na naszego fanpage’a „Zagraniczne praktyki zawodowe w ZS Warka”.

  Izabela Podworska – koordynatorka projektu

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE