2.2 C
Warka
wtorek, 31 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDziękujemy za drugi dzień wareckiej "Kwesty"

  Dziękujemy za drugi dzień wareckiej „Kwesty”

  Drugi dzień 9 Kwesty za nami. Dzięki ofiarności osób odwiedzających obydwa wareckie cmentarze 1 listopada udało się uzbierać kwotę 7.665,77 zł. W sumie, na ratowanie najstarszych, zabytkowych nagrobków na starym wareckim cmentarzu uzbieraliśmy przez dwa dni kwotę 12.656,69 zł.

  Przed nami ostatni dzień zbiórki. W „zaduszki” 2 listopada będziemy zbierać w godz. 8-16. Zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy.

  W 2021 r. wykonane zostały prace konserwatorskie płyty nagrobnej Tekli Wilińskiej, Katarzyny Jaworowskiej i Adama Jaworowskiego pochodzącej z końca XIX w. Środki zebrane podczas obecnej kwesty zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich powyższego zabytku. Jest to już kolejny – 21 stary, zabytkowy nagrobek nieposiadający opiekunów prawnych, który dzięki staraniom Społecznego Komitetu przy wsparciu społeczeństwa zostanie uratowany przed zniszczeniem. Obiekty znajdujące się na cmentarzu są niezwykle cenne pod względem historycznym i artystycznym, są niewyczerpanym źródłem wiedzy o minionym życiu pojedynczych ludzi i całych zbiorowości ludzkich, a także są świadectwem naszej kultury i tożsamości.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE