0.5 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKolejna pomoc trafi z Warki do niewidomych mężczyzn w Niepołomicach

  Kolejna pomoc trafi z Warki do niewidomych mężczyzn w Niepołomicach

   „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Święty Jan Paweł II

  W dniach 17, 18, i 19 października 2021 r. Zakon Rycerzy Jana Pawła II Chorągiew Matki Bożej Szkaplerznej w Warce zorganizował w kościele Matki Bożej Szkaplerznej pomoc charytatywną na rzecz Domu dla Niewidomych Mężczyzn im. Błogosławionej Matki Elżbiety Czackiej w Niepołomicach. W dniu 17 października br. w niedzielę przeprowadzona została zbiórka do puszek – uzbierano 2.431,60 zł oraz od indywidualnych darczyńców kwotę 2.800,00 zł. Łącznie 5.231,60 zł. W dniach 18 i 19 października odbyła się zbiórka rzeczowa artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych, odzieży i owoców. Uzbierano ok. 500 kg powyższych artykułów.

  Lista darczyńców: Antoniak Krystyna i Piotr, Anyszkiewicz Alicja, Bartczak Jolanta i Paweł, Batte Witold, Białoskórscy Zofia i Jan, Chrzanowscy Małgorzata i Leszek, Jankowska Irena, Kazana Alicja, Majewski Andrzej, Masny Alicja, Matysek Kinga i Tomasz, Norberciak Honorata i Sławomir, Nowociel Andżelika, Petryka Sylwia i Roman, Przybylski Włodzimierz, Sikorski Robert, Słupek Kazimierz, Strus Maria i Zbigniew, Strus Wołos Monika i Jarosław Wołos, Tereszkiewicz Małgorzata i Waldemar, Tulo Teresa, Tuszyńscy Kama i Stanisław, Więckowski Grzegorz, Wojtas Grażyna i Zbigniew, Anonimowy darczyńca.

  Wszystkim osobom, które wsparły tę szlachetną akcję i darczyńcom indywidualnym serdecznie dziękujemy.

  W imieniu OMIPJPII Chorągwi Matki Bożej Szkaplerznej w Warce i kierownika Domu dla Niewidomych Mężczyzn w Niepołomicach ks. Jacka Ponikowskiego składam podziękowanie ks. Jarosławowi Kucharczykowi – proboszczowi parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, jednocześnie kapelanowi Chorągwi za przychylność i zaangażowanie, Andrzejowi Zarębie – dyrektorowi Dworku na Długiej za medialny bieżący przekaz informacji dotyczący akcji oraz Rafałowi Gorgoniowi za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

  Andrzej Gut WR OMIPŚWJPII Chorągwi Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE