-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRFinał Ligi Strzeleckiej SWKS

  Finał Ligi Strzeleckiej SWKS

  Liga SWKS organizowana przez Stowarzyszenie Warecki Klub Sportowy corocznie przyciąga rzeszę sympatyków strzelectwa. W tegorocznej edycji zawodnicy walczyli o Puchar z okazji 700-lecia Warki.

  5 września 2021 r. odbyła się już III Rudna Ligi. Po raz kolejni zawodnicy rywalizowali w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu 25 m i karabin centralnego zapłonu 100 m w pozycji leżącej. Ponadto odbyła się także rywalizacja strzelecka ze strzelby gładkolufowej. Oto klasyfikacja trzeciej odsłony zawodów:

  Klasyfikacja kobiet:

  1. Magdalena Skruczaj – 191 pkt.
  2. Beata Marcinkowska – 187 pkt.
  3. Aleksandra Wojciechowska – 182 pkt.

  Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Adam Fuhrmann –  196 pkt.
  2. Artur Wojciechowski – 195 pkt.
  3. Łukasz Błażkiewicz – 194 pkt.

  Strzelba gładkolufowa:

  1. Łukasz Piekarniak czas: 4.86
  2. Robert Chodór czas: 4.87
  3. Dariusz Żurek czas: 6.16

   

  17 października miała miejsce IV Runda Ligi Strzeleckiej SWKS, która była prawdziwą gratką dla miłośników strzelectwa i ostatnią szansą na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej. Niemal 80 strzelców zgromadziło się, żeby zawalczyć o zwycięstwo i jak najlepsza lokatę w lidze.

  Oto wyniki IV rundy:

  Klasyfikacja kobiet:

  1. Beata Marcinkowkska – 191 pkt.
  2. Magdalena Skruczaj – 185 pkt.
  3. Aleksandra Wojciechowska – 179 pkt.

  Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Artur Wojciechowski – 199 pkt.
  2. Maciej Marcinkowski – 196 pkt.
  3. Marcin Czasnowski – 192 pkt.

  Strzelba gładkolufowa:

  1. Adam Fuhrmann czas: 4.82
  2. Maciej Marcinkowski czas: 5.11
  3. Michał Radecki czas: 6.87

  Po zawodach IV rundy ligi, została rozegrana RUNDA FINAŁOWA, w której wzięło udział 8 najlepszych zawodników czterech Rund Ligi. Wszyscy w ciągu jednej minuty oddawali strzał z pistoletu centralnego zapłonu, który zostawał od razu oceniany. Osoba, która miała najniższą notę, nie brała udziału w kolejnym strzale. W konsekwencji, swoje ogromne opanowanie i umiejętności strzeleckie ujawniła Beata Marcinkowska zdobywając I miejsce, Magdalena Skruczaj zdobywając II miejsce, oraz Witold Przybylski zdobywając III miejsce.

  Ogłoszenie wyników Ligi SWKS oraz wręczenie Pucharu 700-lecia Warki miało miejsce 11 listopada na Strzelnicy w Warce podczas zawodów z okazji Święta Niepodległości. W kategorii kobiet Puchar wywalczyła Beata Marcinkowska, zaś w kategorii mężczyzn Artur Wojciechowski. Gratulujemy!

  W czterech rundach Wareckiej Ligi Strzeleckiej w konkurencjach: pistolet, karabin oraz strzelba brało udział 129 zawodników co przełożyło się na 710 osobostartów. Dziękujemy za tak wysoką frekwencję i zapraszamy na kolejne edycję ligi SWKS!

  SWKS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE