23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZielona Strefa w Laskach

  Zielona Strefa w Laskach

  Inicjatywy lokalne to świetna przestrzeń dla działań oddolnych małych społeczności. Dzięki możliwości pozyskiwania mikrograntów lokalne grupy nieformalne i organizacje, takie jak Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kluby Seniora, zyskują szansę na finansowanie ważnych z punktu widzenia danej społeczności projektów.

  Jedną z takich inicjatyw był międzypokoleniowy projekt realizowany na terenie Świetlicy-Pracowni Orange w Laskach. Inicjatorzy przedsięwzięcia zapragnęli przekształcić ogólnodostępny teren w tętniącą życiem „Zieloną Strefę w Laskach”. Celem inicjatywy było stworzenie estetycznej i bezpiecznej przestrzeni do aktywnych spotkań oraz relaksu dla mieszkańców – dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

  W wyniku realizacji działań przy świetlicy powstał domek narzędziowy, do którego dostęp otrzymają liderzy każdej z działających tam grup – Koła Gospodyń, Klubu Seniora oraz Stowarzyszenia „ANIMATOR” prowadzącego świetlicę dla dzieci i młodzieży. To wszystko po to, by wraz z nadejściem wiosny wspólnie zadbać o utrzymanie porządku oraz upiększanie Zielonej Strefy.

  W ramach projektu odbyły się warsztaty tworzenia świec woskowych oraz pierwsza z cyklu wyprzedaży garażowych, które zgodnie z zamieszczonym na stronie chlebowaizba.pl grafikiem będą odbywały się dwa razy w miesiącu na terenie świetlicy. Podsumowaniem projektu była jesienna biesiada, podczas której nastąpiło symboliczne otwarcie domku.

  Ciepłe światło świec, unoszący się wokół zapach miodu oraz delikatne dźwięki radosnej muzyki akordeonowej przywołały u uczestników wydarzenia wspomnienie lata i choć obecnie trudno doszukiwać się soczystej zieleni, wiadomo, że dzięki pozyskanym zasobom wraz z wiosną społeczność zyska możliwość ożywienia wspólnej przestrzeni do aktywnych spotkań. Zielona Strefa w Laskach ponad wszelką wątpliwość będzie miejscem integracji poprzez wspólną pracę i relaks na świeżym, pachnącym różnobarwnymi kwiatami powietrzu.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE