-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBajkowy świat w Ostrołęce

  Bajkowy świat w Ostrołęce

  5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia urodził się Walt Disney – jeden z największych twórców bajek. To nietypowe święto jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło…

  Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na korytarzu i w salach lekcyjnych pojawiły się pięknie wystrojone księżniczki, wróżki i czarownice. Przybyła też wesoła, rudowłosa  Pippi, można było spotkać Czerwonego Kapturka. Był Kopciuszek i Królewna Śnieżka. Dużym zainteresowaniem cieszyli się rycerze, piraci oraz Smerfy. Bardzo ciekawie prezentowały się dzieci przebrane za zwierzęta, np. pingwin i kaczka.

  Dzieci prezentowały swoje stroje, wypowiadały się na temat ulubionej bajki. Wzięły też udział w szkolnym quizie pt. „Czy znasz tę bajkę ?” Nasi mali uczniowie wykazali się dużą wiedzą, z zapałem i zaangażowaniem odgadywali zagadki, rozpoznawali tytuły bajek i baśni oraz ich bohaterów. Obejrzeli również bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz jeden z odcinków serii o Reksiu. Bardzo im się podobały wesołe przygody sympatycznego pieska. Ten dzień był bardzo udany i dostarczył dzieciom wiele radości.

  PSP Ostrołęka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE