13.8 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSukces naszych artystów „Przy kominku” w Kielcach

  Sukces naszych artystów „Przy kominku” w Kielcach

  Zespół z Warki – LEK.ART.PL, choć istniej od maja 2021 roku to muzycy, którzy go współtworzą (Anna Kolasa-Rączka, Dariusz Rączka i Grzegorz Kalbarczyk) od wielu lat grają i promują swoje miasto jeżdżąc z koncertami po Polsce i uczestnicząc w festiwalach.

  W piątek 19 listopada wyruszyli w drogę na IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku” do Kielc, by dzień później stanąć w szranki z artystami z całej Polski w konkursie piosenki. Tym razem spośród 19 zgłoszonych do Festiwalu zostało wyłonionych 10 podmiotów wykonawczych: 4razywroku (Puck), Bez Zgrzytu (Milanówek), Grupa Pod Skrzydłami (Jeżowe), Katarzyna Kaher-Gil (Lublin), Michał Wojtusik (Ciechanów), MuzyKuny (Jelenia Góra i Warszawa), Paweł Kołodziejski (Łomianki), Michał Zieleń (Kraków), Pod Prąd (Brześć Kujawski/Włocławek, Rzadka Wola) i oczywiście LEK.ART.PL (Warka).

  Z wielką pasją zagrali dwa utwory autorstwa Dariusza Rączka („Zazieleniło się w nas” oraz „Wiara, młodość i ten park”), czego konsekwencją było przyznanie „Wyróżnienia” i najważniejszej dla każdego artysty „Nagrody Publiczności”. Jednak to jeszcze nie koniec, bo LEK.ART.PL dostał również 3 nominacje do udziału: w 50. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Bazuna” 2022, 55. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej 2022 oraz 45. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „YAPA” 2022.

  Nasz rodzimy zespół reprezentował podczas Festiwalu w Kielcach Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” w Warce i oprócz 700-lecia Warki promował również piękno i atrakcje ziemi wareckiej – Szlak Jabłkowy czy niezwykle smaczne produkty lokalnych przedsiębiorców: piwo z browaru rzemieślniczego Browarka, soki z Naszej Tłoczni z Konar i jabłka z Twojego Owocu z Wichradza.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE