12.8 C
Warka
środa, 22 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeJest nowe wydanie gazety „Aktywny Senior”

  Jest nowe wydanie gazety „Aktywny Senior”

  Kolejne wydanie magazynu senioralnego jest już dostępne w stałych miejscach dystrybucji oraz siedzibie wydawcy – Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Publikacja adresowana jest do osób starszych z naszego regionu (mieszkańców Warki i powiatu grójeckiego), a jej celem jest inspirowanie do bycia aktywnym na emeryturze. Ważne jest, że twórcami gazety i autorami wszystkich materiałów są sami seniorzy, pełni pasji, zaangażowania, czerpiący pełnymi garściami z życia. Poruszane tematy dotyczą spraw bliskich seniorowi: stylu życia, podróży, integracji, hobby. Jest także miejsce na humor i rozrywkę.

  – Ostatnie w tym roku wydanie traktuje o czasie seniorów – bo tak zwykło mówić się o jesieni. Odczarowujemy postrzeganie osób starszych, pokazujemy, że jesień życia cechuje się całą feerią barw, a senior też może i też potrafi: podróżować, spełniać swoje pasje, brać aktywny udział w życiu społecznym, organizować akcje wolontariackie – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka projektów senioralnych.

  Zachęcamy do lektury. Magazyn można odebrać w biurze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. mieszczącego się w budynku Centrum Sportu i Rekreacji ul. Warszawska 45 (wejście od dziedzińca LO).

  Gazeta Aktywny Senior powstaje w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach rządowego Programu wspierania aktywności społecznej osób starszych AKTYWNI+.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE