1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej

  Wareccy Seniorzy na medal

  700-lecie Warki – to hasło, które połączyło seniorów w 2021 roku. 10 grudnia seniorzy z grup senioralnych na zaproszenie Burmistrza Warki i Stowarzyszenia W.A.R.K.A. przybyli do Centrum Sportu i Rekreacji by spotkać się na podsumowanie działań i wspólne świętowanie sukcesów tego roku. Pamiątkowe medale, tort okolicznościowy z hasłem „Warka 700 lat – Seniorzy na medal”, akcent artystyczny, a nade wszystko życzliwa atmosfera wydarzenia na długo zostaną w pamięci organizatorów i gości.

  „Seniorzy na medal” to nie tylko pochwała dla działań Sieci Aktywnych Seniorów Powiaty Grójeckiego, ale też wyraz wdzięczności za zaangażowanie w obchody Jubileuszu Warki. Burmistrz Warki Dariusz Gizka przyznał seniorom z gminy Warka pamiątkowe medale 700-lecia wraz z imiennym dyplomem. Wręczył je uroczyście wspólnie z wiceburmistrz Teresą Knyzio podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Dziękowano wszystkim grupom senioralnym z powiatu m.in. za zorganizowanie akcji 700 zakładek na 700-lecie oraz 700 bukietów na 700-lecie, a ponadto włączenie się do akcji 700 szarlotek na 700-lecie. Wareccy seniorzy uczcili także 700-lecie miasta podczas samodzielnie zorganizowanego uroczystego spotkania klubów w Starej Warce.

  Spotkanie było również okazją by jeszcze raz wspólnie zaśpiewać słowa piosenki mówiącej o przywiązaniu seniorów do Warki: „I przyjedzie kto tu nigdy nie był jeszcze i zakocha się w moim mieście, tak jak ja…” skomponowanej przez grupę wareckich artystów. Wyrazem wdzięczności był również występ wokalny Andrzeja Zaręby i Katarzyny Ambroży, a także słodki poczęstunek z okolicznościowym tortem w roli głównej.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A podziękowało wszystkim seniorom za zaangażowanie w działania w 2021 roku. Ten rok był wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy przygotowano namiot Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego podczas Światowego Dnia Jabłka. Grupy senioralne podczas tego wydarzenia pokazywały, że Seniorowi wypada! Seniorzy prezentowali swoją gazetę „Aktywny Senior” oraz działania swoich klubów. Ten rok obfitował w działania: Inicjatywy Senioralne, Akcje Wolontariackie, Inicjatywy Ekologiczne oraz spotkania edukacyjne w ramach Zjazdów Sieci czy szkolenia, np. z korzystania z telefonów do łączenia się online.  Dziękujemy za zaufanie, otwarte serca, którymi obdarzacie Zespół Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – mówiła Dorota Lenarczyk, dyrektor biura.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE