WTS w grze

Rozgrywki w III ligach siatkówki MWZPS nabrały tempa. Wareckie zespoły podczas minionego miesiąca rozegrały siedem meczów, z czego historyczne zwycięstwo odniosła drużyna kobiet wygrywając z UKS Jedynką Kozienice 3:1.

III LIGA KOBIET

28 listopada w hali sportowej CeSiR, drużyna WTS Inovativ Warka rozegrała mecz z UKS Jedynką Kozienice. Pierwszy set warczanki zaczęły w bardzo dobrym stylu wygrywając 25:17. W kolejnym lepsze okazały się rywalki, które doprowadziły do remisu 1:1. Jednak kolejne dwa sety należały już do wareckich siatkarek, które ograły przeciwniczki do 16 i 18, odnosząc tym samym zwycięstwo 3:1.

W ciągu kolejnego weekendu warecki zespół rozegrał dwa mecze z ESPERANTO Warszawa. Oba zakończyły się porażką naszego zespołu 0:3, choć obraz obu meczów wyglądał zupełnie inaczej. W Warszawie gospodynie totalnie zdominowały boisko, zaś w Warce zespół WTSu nawiązał walkę, przez co mecz mógł dostarczyć kibicom sporo emocji.

8 grudnia bardzo ciekawe spotkanie warecki zespół zagrał na wyjeździe w Nadarzynie. Tu również wywiązała się wyrównana walka, która obfitowała w zacięte pojedynki na siatce. Drużyny szły punkt za punkt w każdym z setów, jednak mecz pozostawia pewien niedosyt. Drugi set dosłownie uciekł sprzed nosa wareckim zawodniczkom, a czwarty nie potoczył się po ich myśli, przez co ostatecznie warczanki przegrywają 1:3. GLKS Nadarzyn – WTS INOVATIV Warka 3:1 (25:18, 25:23, 25:27, 25:15).

Po ośmiu meczach warecki zespół zajmuje 6 miejsce w rozgrywkach III ligi siatkówki grupy A.

III LIGA MĘŻCZYZN

Zespół WTS Klondaik Warka na koniec pierwszej rundy doznał trzech porażek. 28 listopada warczanie mecz z SKS Iskra Warszawa rozpoczął od zwycięstwa pierwszego seta 25:23. Mimo, że na boisku trwała zacięta gra to w decydujących momentach zwyciężali przeciwnicy. Ostatecznie WTS zakończył pojedynek 1:3. (25:23, 23:25, 19:25, 19:25). Kolejnych meczów WTS również nie może zaliczyć do udanych. 4 grudnia WTS Warka doznał porażki z Wisłą Płock 0:3 (20:25, 18:25, 20:25), a tydzień później z SPS Volley Ostrołęką 0:3 (16:25, 8:25, 18:25).

Na koniec I rundy WTS Klondaik Warka zajmuje 9 miejsce w III lidze siatkówki mężczyzn.

MINISIATKÓWKA

Od października w barwach WTS Warka trenują najmłodsi siatkarze i siatkarki. 6 grudnia naszych zawodników odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł wielki worek prezentów. Ale zanim upominki trafiły w ręce dzieci, dzielni zawodnicy mieli do wykonania kilka siatkarskich zadań. Był berek „renifer”, wielki wyścig rzędów, gra w dwa ognie i mini pojedynek siatkarski. Obie grupy starszych i młodszych dzieci spisały się na medal. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, a upominki trafiły w ręce pracowitych zawodników WTS Warka.