Więcej
  Strona głównaBlogiOddaliśmy pokłon Jezusowi wspólnie z królami

  Oddaliśmy pokłon Jezusowi wspólnie z królami

  6 stycznia 2022 r. już po raz jedenasty mieszkańcy Warki mogli uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie ze względu na nadal panującą pandemię odbyło się w ograniczonym zakresie. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:00 Mszą Świętą w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce. Po nabożeństwie nastąpiło pożegnanie brzemiennej Maryi, która wraz z Józefem udała się do Betlejem. Zaraz po nich w świątyni pojawili się trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar, do których dotarła wieść o nowo narodzonym Królu. Monarchowie zaprosili wszystkich do wspólnego, radosnego Orszaku, który wyruszył do szopki na wareckim rynku.

  Po dotarciu do wareckiego Betlejem pokłon Jezusowi oddali Królowie, a za nimi każdy z obecnych przed szopką.

  Po błogosławieństwie proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce księdza Pawła Witkowskiego, cały Orszak zakończyło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie grupy akordeonistów.

  To był piękny wspólnie spędzony czas, oby kolejne edycje mogły odbyć się w pełnym wymiarze świętowania tego szczególnego Święta.

  Warecki Orszak Trzech Króli nie udałoby się bez pomocy i zaangażowania wielu osób, instytucji i organizacji. Główni organizatorzy – Stowarzyszenie Animator oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w tym święcie.

  W szczególności dziękujemy:

  • Szkołom na czele z dyrektorami oraz osobom wcielającym się w rolę królów:
   • Szkole Podstawowej nr 1 w Warce i Maksymilianowi Ostrowskiemu,
   • Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Warce i Markowi Borowskiemu,
   • Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Nowej Wsi i Radosławowi Piekarnikowi,
  • Grupie akordeonistów w składzie: Agnieszka Czerwińska, Łukasz Sarniak, Sławomir Pacholczak oraz Bartosz Skiba,
  • Osobom, które wcieliły się w rolę Świętej Rodziny,
  • Prowadzącemu narrację Orszaku –  ks. Tomaszowi Kołodziejskiemu,
  • Zabezpieczającej przemarsz Orszaku wareckiej Policji.

  Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa na czele z ks. proboszczem Pawłem Witkowskim oraz wikariuszem Księdzem Tomaszem Kołodziejskim za pomoc i zaangażowanie.

  Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE