Więcej
  Strona głównaInstytucjeKronika Policyjna i dwa słowa Komendanta!

  Kronika Policyjna i dwa słowa Komendanta!

  5 stycznia 2022 r., dyżurny wareckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii w Warce. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze na podstawie monitoringu oraz własnych ustaleń, jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali 45-letniego mężczyznę. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany w 2021 roku czterokrotnie „odwiedzał” sklep i kradł kosmetyki. Straty sklepu wyniosły kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec Warki usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  8 stycznia 2022 r., policjanci z Warki zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania mieszkania na jednym z osiedli w Warce, policjanci ujawnili 100 gram amfetaminy, 50 tabletek extazy i 2 gramy marihuany, które zamiast na czarny rynek, trafiły do policyjnego depozytu. Zatrzymany 19-letni mieszkaniec Warki usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, na wniosek Komisariatu Policji w Warce został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

  W nocy 15/16 stycznia 2022 r. prawdopodobnie w wyniku podpalenia, w Warce na ul. Paska, spłonął drewniany budynek gospodarczy Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oddział Kozienice. Jak ustalono pożar pojawił się w budynku w wyniku podpalenia. Na miejscu z ogniem walczyły zastępy straży OSP z Warki i PSP Grójec. Straty wywołane pożarami oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci z Warki prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Z uwagi, iż mamy zimę to na działkach czy w rejonach niezamieszkałych budynków nie ma dużego ruchu osobowego dlatego bądźmy czujni i reagujmy na dziwne sytuacje, podejrzane osoby również u naszych sąsiadów. Jednocześnie apeluję do ewentualnych świadków, którzy widzieli podejrzane osoby lub sam fakt podpalenia, aby skontaktowali się z Komisariatem Policji w Warce.

  DWA SŁOWA KOMENDANTA

  Serdecznie witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

  W Warce zaistniało mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. W 2021 roku, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedzającego roku, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To wszystko jest wynikiem codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników Komisariatu Policji w Warce. Dokonując oceny stanu przestępczości za 2021 r., po raz kolejny na terenie Warki zauważalne jest ograniczenie przestępczości, co ma bezpośredni wpływ na wskaźnik poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz obrazuje skalę skuteczności Policji. Widać wiele pozytywnych trendów. Jest to jednak nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim przyczynek do dalszej wytężonej pracy. Dlatego dziękuję wareckim policjantom za ogromny trud, poświęcenie, za zaangażowanie i oddanie w służbie, za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was mieszkańcy miasta i gminy Warka. 

  Korzystając z okazji chciałbym także przekazać mieszkańcom Warki informację dotyczącą opracowanych dla poszczególnych trzech rejonów służbowych na które podzielona jest gmina Warka – planów działań priorytetowych realizowanych przez dzielnicowych pełniących służbę w Komisariacie Policji w Warce. Działanie priorytetowe określane jest na podstawie analizy zagrożeń, wiedzy służbowej dzielnicowych jak również sygnałów społecznych w tym zgłaszanych przez samych mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działanie priorytetowe realizowane jest w systemie sześciomiesięcznym, a więc obecnie od 1 stycznia do 31 czerwca 2022 roku. W aktualnych działaniach uwzględniono następujące miejsca i zdiagnozowane zagrożenia:

  • rejon dzielnicowej asp. Anety Ścisłowskiej (tel. 887 884 558): Plac Stefana Czarnieckiego – zakłócanie ciszy nocnej, ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym przez osoby bezrobotne, a także niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19;
  • rejon dzielnicowego mł. asp. Andrzeja Mirowskiego (tel. 519 035 323): dworzec PKP – rozboje, pobicia, kradzieże z włamaniem do zaparkowanych pojazdów oraz ich uszkodzeń, a także zakłócanie ładu i porządku publicznego polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym, a także malowanie pociągów (graffiti) oraz ujawnianie osób poszukiwanych jak również niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19; 
  • rejon dzielnicowego mł. asp. Sławomira Czępińskiego ( tel. 519 035 320): rejon sklepu „NETTO” w Warce przy ul. Puławskiej 9 – zakłócanie ładu i porządku publicznego, nieobyczajne wybryki, żebractwo oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a także niestosowanie się do przepisów dot. COVID 19.

  Również w tym zakresie proszę Was o aktywność i przekazywanie sygnałów oraz spostrzeżeń dzielnicowym z poszczególnych rejonów, być może ktoś z mieszkańców dostrzega potrzeby objęcia innych miejsc kolejnym działaniem priorytetowym – jesteśmy otwarci na sygnały i propozycje mieszkańców.

  Zachęcam mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” jak również „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Są to darmowe aplikacje  na urządzenia mobilne, które umożliwiają zgłoszenie nam konkretnego problemu oraz nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu.

  Z poważaniem,

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE