Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.37,5 tys. zł dla zdolnej młodzieży z gminy Warka

  37,5 tys. zł dla zdolnej młodzieży z gminy Warka

  37,5 tys. zł dla zdolnej młodzieży z gminy Warka

  10 października odbyła się uroczysta Gala II Edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego (LFS). Wręczenie umów stypendialnych miało miejsce w Zajeździe na Winiarach w Warce dzięki uprzejmości partnerów biznesowych LFS – Państwu Jadwidze i Marianowi Śmietanka.

  Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnych władz – Zastępca Burmistrza Warki Teresa Knyzio, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Celejewski, Starosta Grójecki Marian Górski oraz Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Jan Traczyk oraz dyrektorzy szkół z których wybrani zostali stypendyści – Bożena Sobieraj z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce, Wiesława Zielonka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce oraz Maciej Lidak z Publicznego Gimnazjum im. Pawła Heintscha w Dębnowoli.

  Certyfikaty stypendialne wraz z umowami wręczyli uczniom szkół gminnych przedstawiciele władz Warki, a uczniom szkół powiatowych przedstawiciele władz powiatu. Każdy z 25 stypendystów będzie otrzymywał co miesiąc 150zł na wydatki mające rozwijać ich talenty i pasje. Przypomnijmy, że Lokalny Fundusz Stypendialny zorganizowany został rok temu przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Grant z Fundacji Stefana Batorego, który pokrywał 50% kosztów stypendiów był impulsem do rozpoczęcia owocnej współpracy z lokalnymi partnerami – samorządem gminy Warka i od tego roku również samorządem powiatu grójeckiego oraz lokalnymi partnerami biznesowymi. Wszystko po to aby spełnić wymóg Fundacji i pozyskać drugą połowę środków na stypendia. Wśród tegorocznych partnerów biznesowych są:

  NOWOCIEL – Angelika i Jarosław Nowociel
  Bank BGŻ – Oddział w Warce
  POLIMEX – Aurelia i Euzebiusz Majewscy
  CENDROMET – Bogusław Cendrowicz
  INSPIRIO – pracownicy Salonu PLUS w Warce
  PRIMA Sp. z o.o. – Monika i Włodzimierz Przybylscy
  Zakład Produkcyjno-Usługowy – Wiesław Królik
  COGITA – Centrum Korepetycji – Ewelina Odetta-Mróz
  ELEKTROMET – Artur Chmielewski
  AGRO-KONARY – Waldemar Piliszek
  ZAJAZD NA WINIARACH – Jadwiga i Marian Śmietankowie
  Uroczystą Galę uświetnił pokaz talentów kilkorga stypendystów. Piękną grą na gitarze pochwaliły się uczennice PG w Warce – Klaudia Dobosz i Eliza Wargala. Cudownym śpiewem gości zachwyciły: Aleksandra Rękawik i Marta Galińska (PG Warka) oraz Wiktoria Piętak (PG Dębnowola). Recytacją wiersza ks.Twardowskiego wzruszyła wszystkich zgromadzonych Agata Przybylska (PG Warka). Niezwykle porywającą grą na akordeonie gości oczarowali Karolina Regulska (LO Warka) i Przemysław Balikowski (PG Dębnowola).

  Teraz przed stypendystami miesiące działań w ramach LFS, spotkania, warsztaty, praca nad rozwojem talentów i budowanie funduszu, tak aby kolejni młodzi ludzie mieli możliwość rozwoju w ramach III edycji LFS. Ciężka to praca, ale wszyscy zgodnie przyznają, że WARTO!

  Stypendyści II Edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego:

  Anyszkiewicz Anita– LO Warka

  Balikowski Przemysław– PG Dębnowola

  Dobosz Klaudia – PG Warka

  Galińska Marta– PG Warka

  Giza Laura – LO Warka

  Grzywka Natalia – PG Dębnowola

  Gut Mikołaj – LO Warka

  Jagiełło Monika– PG Dębnowola

  Kosiński Piotr- PG Warka

  Kowalska Klaudia – PG Dębnowola

  Michałowski Michał –PG Warka

  Nowakowska Aleksandra – PG Dębnowola

  Piętak Wiktoria- PG Dębnowola

  Przybylska Agata – PG Warka

  Pytel Jakub – PG Dębnowola

  Regulska Karolina – LO Warka

  Rękawik Aleksandra – PG Warka

  Rzeziński Marcin – PG Warka

  Sałyga Aleksandra – PG Dębnowola

  Sęk Natalia – PG Dębnowola

  Słoniewski Mateusz– PG Dębnowola

  Słowińska Angelika – PG Dębnowola

  Wargala Eliza – PG Warka

  Winiarek Natalia – PG Dębnowola

  Wodzińska Marta – PG Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE