Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej30. Finał WOŚP w Warce i okolicach

  30. Finał WOŚP w Warce i okolicach

  30 stycznia na całym świecie, ale w szczególności w Polsce odbył się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze i organizatorzy sztabów zbierali „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. W Warce w dzień Finału udało się zebrać ponad 90 tys. zł – jednak nie jest to jeszcze kwota ostateczna.

  Już w przedfinałową sobotę zaczęła psuć się pogoda… Silny wiatr, na zmianę deszcz i śnieżyce, a nawet grad. Jako organizatorzy nie spodziewaliśmy się niczego dobrego na koniec finałowego grania. Jednak postawa wolontariuszy, ich uśmiech i entuzjazm rósł z godziny na godzinę. Przemoczeni, nie chcieli słyszeć o dłuższym odpoczynku – mówili „napijemy się herbaty i lecimy dalej”. Z końcem dnia okazało się, że zbiórka do puszek była niemalże o 10 tys. większa niż w poprzednim roku, kiedy pogoda była wręcz wymarzona. Zła aura nie przełożyła się na atmosferę – to był kolejny piękny Finał!

  Finałowa zbiórka rozpoczęła się jeszcze w grudniu, kiedy wydana została kolejna edycja kalendarza WOŚP Warka na 2022 rok, zaś na początku stycznia ustawione zostały skarbony stacjonarne.

  Tradycyjnie rano przy moście samochodowym w Warce odbył się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” połączony z morsowaniem i ogniskiem. Pomimo pogody kilkudziesięciu śmiałków pobiegło i zanurzyło się w zimnej Pilicy.

  Od godz. 10 przy Dworku na Długiej miała zostać zorganizowana kawiarenka z ciastami, pierogami, przetworami i rękodziełem – musiała zostać jednak przeniesiona do Dworku. Chętnych na domowe wypieki nie brakowało, a wykonane przysmaki były chwalone przez kupujących. Kawiarenki zostały zorganizowane także w Rozniszewie, Magnuszewie, Nowej Wsi i Wrociszewie.

  Także o 10 w Dworku odbył się pokaz sprzętu wojskowego (niestety ze strzelnicy plenerowej musieliśmy zrezygnować). Pokaz został zorganizowany przez grupę ASG Warka Team – AWT. Wszyscy chętni mogli także skorzystać z przejażdżek amerykańskimi samochodami z Karoliną Czarnecką i Rafałem Donicą oraz czerwonym Fiatem 125p Pickup z Markiem Pękackim. Na zakończenie Finału o godz. 20 na wareckim Rynku odbyło się nietypowe aczkolwiek wspaniałe i wzruszające „Światełko do nieba” zorganizowane przez grupę WGR Cars. Zlot samochodów, wspólne zapalenie sztucznych ogni, dźwięk klaksonów i światła – był to wzruszający moment zakończenia finału. Nawet pogoda zaczęła sprzyjać, wtedy mogliśmy podziękować zaangażowanym w zbiórkę oraz wspierającym za 30. Finał WOŚP.

  Przez cały dzień wszyscy odwiedzający Sztab WOŚP w Warce mogli wspólnie stworzyć obraz. Każdy mógł domalować swoją część zostawiając ślad wsparcia i wspólnego grania. Stworzone dzieło jest naprawdę piękne i wyjątkowe – jeszcze w dniu finału znalazło się na aukcji.

  Finały w Warce to od wielu lat także ciekawe licytacje, które odbywają się na platformie Allegro. Wiele z firm działających na naszym terenie zaoferowało vouchery na różne atrakcje – za co serdecznie dziękujemy!

  Liczenie pieniędzy z puszek trwało do godz. 21. Wieczorem 30 stycznia w wareckim Sztabie ogłosiliśmy wynik 90 971,40 zł! Jednak ta liczba się zmieni, kiedy zakończą się wszystkie aukcje, a Sztab zostanie rozliczony przez mBank – oddział w Piasecznie.

  Na finałową niedzielę zaplanowane było ognisko, jednak ze względu na warunki atmosferyczne musiało zostać odwołane. Odbyło się zatem dzień później jako podziękowanie dla wolontariuszy, partnerów, sponsorów i wszystkich wspierających WOŚP.

  Czas na podziękowania dla firm i osób bez których nie udałoby się zorganizować tegorocznej zbiórki. Liczba osób i firm, które przyczyniły się do organizacji jest ogromna!

  Chcemy serdecznie podziękować wolontariuszom kwestującym z puszkami na ulicach Warki i okolic oraz wszystkim wpłacającym do puszek – to dzięki Wam ta zbiórka ma sens, Wy zaś, drodzy Wolontariusze, jesteście istotą tego wydarzenia i najbardziej rozpoznawalnym znakiem WOŚP! Dziękujemy wolontariuszom, którzy pomogli przy organizacji kawiarenki oraz pracującym w Sztabie – jesteście wspaniali!

  Tegoroczną rekordzistką 1)śród wolontariuszy okazała się Wiktoria Szeląg, która do swojej puszki zebrała 7608,56 zł – gratulujemy!

   

  ORGANIZATORZY SZTABU:

  Kamila Gostkowska (szef Sztabu), Olga Górniewicz, Bartek Gumienny, Klaudia Kowalska, Bartek Łuszczek, Marcin Majewski, Jan Marchocki, Anna Nadolna, Jakub Przychodzień, Sławomir Ragan, Wiktoria Szeląg.

   

  PARTNERZY I SPONSORZY:

  Black&White, Blade Photo – Rafał Donica i Karolina Czarnecka, Beata Opiłowska, Bogusława Opszalska, BroWarka, Brow-Trans, Butik Izabell – Iza Zielona, Centrum Sportu i Rekreacji, Artur Chmielewski, DeSo Firma wielobranżowa, Diet Ella, Dominika Fabiańska, Patrycja Fabiańska, DreamVan Trans, Droxan, Dwa Jabłka, Edward Krupa, Emilia Piekut, FitWujek , FreshMazovia Consulting, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Gospodarstwo Sadownicze Barbara i Piotr Dłuscy, Grzegorz Łapanowski, Hotel Klondaik Corner, Hydro-Skład, Iwona Sokołowska, Jacek Matlakowski, Jarosław Strzelczyk , Karolina Nowak, KS Start Pułaski Warka, Kwiaciarnia Magnolia, Kwiaciarnia Magnolia, Kwiaciarnia Rosarium Agnieszka Lisiewska, Kwiaciarnia Weranda, Magda Paprocka FitMama, Magdalena Pluta-Jankowska, Marek Pękacki, Mariola Bienias, Marzena Jankowska, Meble Milano, MD Przeprowadzki Marcin Długaszek, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Nasza Tłocznia, Ore 4×4, Organizacja Producentów Owoców „Twój Owoc”, Paweł Strzeżek , Paweł Tarczyk, PC Magik, Piekarnia i cukiernia Kazana, Pizzeria Biesiadowo , Polimex Majewscy, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Pracownia reklamy Matlakowski.com, Premium sQUAD wypożyczalnia quadów Warka , Prima 2000 Sp. z o. o. Monika Przybylska, Prima Auto, Prima Med., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski, Przybyszewski – maszyny i narzędzia do sadu i ogrodu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie , Rafał Tuszyński, Rem-Pack Opakowania, Restauracja Albero, Restauracja Kociołek, Rowerologia, Rynek Kawiarnia-Galeria, S.O.S. Stacja Obsługi Samochodów Edward Strzeżek, Sad-War Bernard Wojtala, Serwis opon Paweł Mrowiński, Sklep Organza, Sławomir Grzęda, Smokfa, Stanisław Aniołkowski, Stowarzyszenie Made in Bończa, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Strefa Piękna , Sushi Yapa, Sylwia Czubak – Twórcze Drobiazgi, Trans-Med., Tuszyńscy – miody z tradycjami, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, W.P. Transport Wioleta Paprocka, Wareckie Morsy, Wartrans, Wędliny domowe Helenka, WGR Cars, Wieś Rozniszew, Wiktoria Szeląg Fotografia, Willa Czarnieckiego, Wolf&Oak Distillery, Andrzej Zaręba, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r., Zespół Szkół im. I. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce

   

  SKARBONY STACJONARNE USTAWILI:

  Stańczyk Nauka Jazdy , Sklep Spożywczo-Chemiczny Alicja Kazana, Galerie Pieczywa Kazana – Warka, ul. Spółdzielcza, ul. Warszawska, Rynek Kawiarnia Galeria, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Plastusiowo – Agat Office, Serwis Opon Paweł Mrowiński, Artiw – Telefony komórkowe, Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie, Vivo market

   

  CIASTA, PRZETWORY I RĘKODZIEŁO DO KAWIARENKI PRZYGOTOWALI:

  Anna Pawelec, Anna Szeląg, Aneta Brzeźniak, Dagmara Gawrońska, Dominika Gostkowska, Ela Gorgoń, Hania Seremak, Jolanta Jaworska, Kamila Leszko, KGW „Babeczki z rodzynkami” Magierowa wola, KGW Magierowa Wola, Klaudia Kowalska, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś, Klub seniora „Młodzi duchem” z Michalczewa, Klub Seniora „Pokusa” Jasieniec, Klub Seniora „Spotkajmy się” Sułkowice, Klub Seniora „Starówka” Stara Warka, Krystyna Kaszewiak, Lilla Kuśmierska, Magda Napiórkowska, Małgorzata Ptasińska, Mamy uczniów z PSP we Wrociszewie, Mamy uczniów z ZS-P w Nowej Wsi, Marzena Lipińska, Marzena Nadolna, Monika Miziołek, Monika Szymańska, Beata Łuszczek, Patrycja Frączak, Rafał Bojarski, Renata Kęsik, Renata Kwiatkowska, Roksana Kulesza, Tamara Filip, Wika Gorgoń, Agnieszka Wiaderna.

   

  Szef Sztabu WOŚP w Warce

  Kamila Gostkowska

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE