1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRFerie w Warce - tydzień olimpijskich zmagań za nami

  Ferie w Warce – tydzień olimpijskich zmagań za nami

  Warecka zimowa olimpiada już na półmetku. Przez cały pierwszy tydzień ferii instytucje działające na terenie gminy Warka – Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zapewniły najmłodszym mieszkańcom wachlarz różnorodnych zajęć.

  Pierwszego dnia ferii dzieci zapoznały się z jedną z olimpijskich dyscyplin jaką jest curling. Tego dnia podczas zajęć prowadzonych przez Bibliotekę dzieci wykonały medale sportowe, wzięły udział w konkursie „hokej na miotle”. Na zakończenie odbyło się wspólne czytanie książki. Jednocześnie na hali sportowej odbył się zimowy turniej piłki nożnej prowadzony przez CeSiR.

  Kolejny dzień olimpijskich zmagań związany był z hokejem na lodzie. Dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami tej dyscypliny, a następnie rozgrały między sobą mecz. Tego samego dnia odbyły się zajęcia plastyczne organizowane przez Dworek na Długiej na których dzieci zapoznały się z tradycją otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Następnie wszyscy wykonali główne symbole olimpijskie – flagę i ogień olimpijski. Na zakończenie zajęć odbyła się uroczysta Gala Otwarcia wareckich Igrzysk Olimpijskich.

  W środę uczestnicy ferii w Warce wzięli udział w zawodach saneczkarskich w parku przy Muzeum. Mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy dzielnie poradzili sobie w zimowych zmaganiach. Równocześnie na hali sportowej odbył się turniej Bubble Football – przybyli mali zawodnicy zamknięci w ogromnych bańkach rozgrywali mecz piłki nożnej.

  Czwartek był dniem skoków narciarskich. Przygotowane na hali dmuchańce posłużyły uczestnikom jako skocznie narciarskie. Na początek dzieci zdobywały wiedzę na temat tej zimowej dyscypliny sportowej i bezbłędnie rozwiązały trudną krzyżówkę. Następnie odbył się konkurs w skokach narciarskich na małej i dużej skoczni. Na małej skoczni liczyła się odległość, a na dużej liczył się styl – tu dzieciom pomysłowości nie brakowało. Na zajęciach organizowanych przez Dworek dzieci przeniosły się do Świata Lego. Każdy uczestnik mógł zbudować własny Świat Super bohatera. Była to świetna i kreatywna zabawa dla każdego.

  W piątek zajęcia odbyły się na basenie. Przygoda w wodzie rozpoczęła się od berka. Następnie odbyły się zacięte sztafety z napełnianiem wody w kubeczki i biegu w koszulce ratownika. Instruktorzy pływania zorganizowali także mini zawody w nurkowaniu na odległość. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, w związku z czym zostali nagrodzeni sportowymi upominkami.

  To był znakomity tydzień. Od poniedziałku kolejne atrakcyjne zajęcia. Do zobaczenia!

  Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE