Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZakończyliśmy Zimową Olimpiadę w ramach ferii w Warce

  Zakończyliśmy Zimową Olimpiadę w ramach ferii w Warce

  W 2022 roku dzieci z gminy Warka mogły wziąć udział w akcji „Ferie w Warce – Zimowa Olimpiada”. Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zapewniły swoim podopiecznym wiele atrakcji. Wśród nich były gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, teatralne i wiele innych. Tematem przewodnim zajęć była Zimowa Olimpiada. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, dwa tygodnie zimowego szaleństwa już minęły.

  Na zajęciach organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marcelego Ciemniewskiego dzieci zapoznały się z dyscyplinami takimi jak curling oraz łyżwiarstwo szybkie. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się artystycznie, gdyż tworzyły własną flagę olimpijską, a także zimowego bałwana. Nie zabrakło chwili z książką, podczas której dzieci wysłuchały zimowych opowieści.

  Centrum Sportu i Rekreacji zapewniło dzieciom mnóstwo sportowych zajęć. Na tych zajęciach dzieci w praktyce mogły zapoznać się z dyscyplinami sportowymi, które rozgrywane są podczas Zimowej Olimpiady. Zajęcia rozpoczął curling, a następnie hokej na lodzie, saneczkarstwo, skoki narciarskie, snowboarding, łyżwiarstwo figurowe, biathlon, a także narciarstwo. Dzieci w kreatywny sposób mogły na hali wziąć udział w rywalizacji olimpijskiej – skoki narciarskie odbyły się na dmuchańcach, a biathlon został rozegrany w formie laserowego paintballu. Dzieci wzięły udział w wyjedzie na lodowisko, gdzie podszkoliły swoje umiejętności jazdy na łyżwach. W ofercie zajęć organizowanych przez CeSiR nie zabrakło atrakcyjnych zajęć na basenie.

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowało zmagania w dyscyplinie jaką jest saneczkarstwo. Mimo szybko znikającego śniegu udało zorganizować się prawdziwe zimowe szaleństwo na sankach. Na zakończenie odbyło się ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę.

  Dworek na Długiej zadbał o kulturalno-artystyczną część zajęć. Na początek zorganizowana została gala otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, podczas której dzieci wykonały główne symbole olimpijskie. Kolejnego dnia uczestnicy przenieśli się do „Świata Lego”, gdzie mogły stworzyć Świat Super Bohaterów. W drugim tygodniu ferii uczestnicy Olimpiady Zimowej w Warce udali się do Teatru Lalek „Guliwer” w Warszawie, gdzie obejrzeli spektakl „Przyjaciel Automateusza”. Na zakończenie ferii dzieci miały możliwość przedstawić swój udział w olimpiadzie wykonując przestrzenną zimową makietę. Dzieci podczas tych zajęć były bardzo kreatywne.

  W akcji „Ferie w Warce – Zimowa Olimpiada” organizowanej przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. K. Pułaskiego uczestniczyło w ciągu 10 dni 100 różnych dzieci. W sumie organizatorzy przygotowali łącznie niemalże 40 godzin zajęć. Średnio, dziennie w zajęciach uczestniczyło 15 osób.

  Organizatorzy i partnerzy:
  – Urząd Miejski w Warce – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  – Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
  – Muzeum im. Kazimierza Puławskiego w Warce
  – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce
  – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce  

  Organizatorzy Ferii w Warce dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE