Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDrugi „PodWieczorek Literacki” z Dominikiem Podworskim

  Drugi „PodWieczorek Literacki” z Dominikiem Podworskim

  27 stycznia odbyło się spotkanie autorskie z Dominikiem Podworskim, autorem książki „Zmarli pamiętają” zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Warce. Było to drugie spotkanie w ramach cyklu „PodWieczorki Literackie”, które realizujemy przy współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej”. Cykl ten ma na celu pokazanie jak wiele osób z naszego terenu jest związanych z literaturą. Chcemy ich poznawać i promować.

  Kim jest Dominik Podworski? Jeszcze niedawno był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce. Obecnie studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Humanistyczno-Technologicznym w Radomiu. W przyszłości marzy o dziennikarstwie śledczym, chciałby odwiedzać miejsca, gdzie coś się dzieje i pisać o ważnych sprawach. Mieszka w Warce, ma 21 lat i udany debiut w postaci książki „Zmarli pamiętają”, kolejna powieść ma się ukazać niebawem.

  Książka opowiada o grupie przyjaciół, spędzających wakacje na Mazurach. Rozbudowana fabuła, zręcznie budowane napięcie, nie pozwala oderwać się od powieści. W treści przewija się młode pokolenie naprzemiennie ze starszymi bohaterami. Tak, więc nie jest to typowo młodzieżowy kryminał.

  Na spotkaniu Dominik opowiedział nam jak doszło do wydania książki jak również o ogromnym wsparciu rodziny i przyjaciół w tej jakże wyboistej drodze. Młody autor ma jasno określone cele. Skupia się na studiach, pisaniu, aktywności fizycznej i pracy. Życzymy Dominikowi dalszych sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej książki na rynku wydawniczym.

  MGBP w Warce

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE