1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiBAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

  BAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uruchomiło przez Internet BAZĘ WIEDZY O WARCE. Do tej pory była ona dostępna jedynie na wystawie stałej „Warka – miasto dotknięte historią”, prezentowanej w Muzeum. Teraz dostępna jest także dla każdego za pośrednictwem strony www.muzeumpulaski.pl (zakładka BAZA WIEDZY O WARCE).

  Baza powstała w 2015 r. jako jedna z prezentacji multimedialnych wystawy stałej o historii miasta. Od tego czasu minęło już ponad 6 lat, dlatego pracownicy Muzeum zaktualizowali i uzupełnili bazę o nowe informacje. Szatę graficzną prezentacji poprawiono, aby była ona czytelna w komputerach, na tabletach i telefonach.

  Baza Wiedzy o Warce  to kompendium wiedzy o Warce i regionie. Znajdziemy tu nie tylko informacje dotyczące historii, najważniejszych wydarzeń i postaci historycznych, zabytków oraz legend,  ale także  bardzo obszerny materiał dotyczący dnia dzisiejszego Warki i jej mieszkańców. Informacje o instytucjach, organizacjach i stowarzyszeniach, szkolnictwie oraz kulturze, zagadnienia związane ze sportem, rekreacją i turystyką, gospodarką regionu, rozwojem sadownictwa i przemysłu – pokazują bogactwo całego życia społecznego Warki. Odszukamy tu także opisy fauny i flory charakterystyczne dla doliny Pilicy. Cały materiał uzupełniony jest bogatym zasobem unikatowych grafik i fotografii.

  Baza Wiedzy o Warce skierowana jest do wszystkich, zarówno pasjonatów historii, miłośników Warki i regionu, jej mieszkańców i gości, bez względu na wiek i wykształcenie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zawartość bazy będzie na bieżąco uzupełniana.

  Aktualizację Bazy Wiedzy o Warce dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2021 roku, w ramach zadania „700 lat Warki”.

  Serdecznie zapraszamy, wejdź na: http://bazawiedzy.muzeumpulaski.pl/

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE