Więcej
  Strona głównaInstytucjeGala Erasmusa+ w Zespole Szkół w Warce

  Gala Erasmusa+ w Zespole Szkół w Warce

  25 stycznia 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Zawodowo przez Europę”, na realizację którego szkoła otrzymała prawie 100 000 EUR z Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

  Coroczna Gala Erasmusa+ jest świetną okazją do upowszechniania rezultatów projektu. Wszyscy uczniowie szkoły, zaproszeni goście i przedstawiciele władz samorządowych mogli się dowiedzieć, jak wyglądały przygotowania, jak przebiegał pobyt oraz jakie doświadczenia zebrali uczniowie i nauczyciele uczestniczący w projekcie.

  Konferansjerami byli uczniowie klasy 3 technikum hotelarskiego: Wiktoria Wicha oraz Maksymilian Siemion. Relacjonowali oni miesięczny pobyt w Grenadzie. Opowiadali czego nauczyli się w pracy, jak spędzali czas wolny, a także o urokliwych zakątkach Hiszpanii:  Sewilli, Maladze, Nerha, które zwiedzali podczas weekendów.

  Przedstawiciele poszczególnych zawodów technikum podkreślali korzyści płynące z uczestnictwa w zagranicznych praktykach zawodowych. Gabriela Krawczyk, uczennica technikum logistycznego, opowiadała o pełnym procesie logistycznym, który mogli obserwować, a także w nim uczestniczyć. Natomiast o wszystkich etapach sprzedaży, zarówno w małych sklepikach z pamiątkami, jak i w tych wielkopowierzchniowych mówili uczniowie technikum handlowego: Wiktoria Kantorowicz oraz Adrian Adamczyk.

  O tym jak wiele jeszcze musimy się nauczyć w zakresie tolerancji innych kultur i o potrzebie nauki języków obcych przekonywał nas przyszły hotelarz Cezary Papiński, który pracował w hotelu przy bezpośredniej obsłudze gościa hotelowego. Uczeń technikum hotelarskiego Filip Katana opowiadając o swoich praktykach w hotelu podsumował „Wszystko to sprawiło, że zdaliśmy sobie sprawę, że dobrze obraliśmy swoją ścieżkę życiową i dalej wiążemy swoją przyszłość w zawodzie hotelarza.”

  Koordynatorki projektu Izabela Podworska i Agata Gabler-Śliwa wręczyły wszystkim uczestnikom certyfikaty Europass Mobilność. Jest to dokument uznawany na terenie całej Unii Europejskiej, potwierdzający zdobyte umiejętności zawodowe. Jest on doskonałym załącznikiem do CV w trakcie poszukiwania wymarzonej pracy.

  Szczere podziękowania za wsparcie projektu dla Starostwa Powiatu Grójeckiego przyjął Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zaręba, który uczestniczył w uroczystości. Opiekunki grupy oraz wszystkie osoby biorące udział w realizacji projektu otrzymały pamiątkowe dyplomy z wyrazami wdzięczności za swój wkład pracy i zaangażowanie.

  Po części oficjalnej uczestnicy projektu wraz zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek połączony z wystawą fotograficzną „Wspomnienia z Grenady”.

  Zagraniczne praktyki zawodowe, które już od 7 lat organizowane są w naszej szkole, to doskonała sposobność na zdobycie doświadczenia zawodowego, prawdziwa szkoła życia, nauka odpowiedzialności i samodzielności. Uczniowie nazywają ten czas swoją przygodą życia.

  Obecnie w szkole trwa rekrutacja na dwutygodniowy staż w Hiszpanii, który zaplanowany jest na czerwiec bieżącego roku. Wszyscy zainteresowani wyjazdem z niecierpliwością oczekują wyników klasyfikacji.

  Koordynatorka projektu – Izabela Podworska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE