1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPiknik Integracyjny „Wszystkie dzieci nasze są”

  Piknik Integracyjny „Wszystkie dzieci nasze są”

  Od 24 lutego, kiedy u naszych sąsiadów rozpoczęła się wojna, do Warki i okolic przybywają uchodźcy, w tym w znacznej części matki z dziećmi. Wychodząc naprzeciw potrzebie integracji wśród dzieci i rodziców oraz wsparcia najmłodszych naszych gości pozytywnymi doznaniami powodującymi choć odrobinę radości i uśmiechu lokalne instytucje wspólnie z firmami, organizacjami i społecznikami zorganizowały 12 marca w hali Centrum Sportu i Rekreacji piknik integracyjny „Wszystkie dzieci nasze są”.

  Aby choć na chwilę oderwać dzieci i ich rodziców od myśli o tym co dzieje się w ich kraju grupa inicjatywna zorganizowała masę atrakcji z których bezpłatnie mogli skorzystać wszyscy chętni – i nasi goście, i mieszkańcy Warki i okolic. Dzieci mogły skakać i zjeżdżać na dmuchańcach, wziąć udział w animacjach, pomalować prawdziwe auto farbami, czy zostać tygrysem albo lwem dzięki malowaniu twarzy. Poza tym muzyka, tańce, pokazy hula hoop, wspólne gry i zabawy sprawiły, że była to prawdziwa integracja dwóch sąsiednich narodów.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować piknik, zapewnili atrakcje, pełnili role animatorów. Pomimo ostatnich wydarzeń udało się zorganizować wydarzenie podczas którego rządził uśmiech i wyśmienita zabawa!

  Organizatorzy pikniku: No1 Eventy, WGR Cars, Animator ABC Dziecka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenie „Dobromocni”, Agencja reklamowa AdDesigner, Centrum Sportu i Rekreacji. Całość odbyła się pod Patronatem Samorządu Warki.

  Dworek na Długiej

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE