Więcej
  Strona głównaSportFitnessZajęcia fitness jak się w tym połapać?

  Zajęcia fitness jak się w tym połapać?

  Wybierasz się na fitness, ale nie masz pojęcia, na jakie zajęcia się zdecydować? Najpierw pomyśl, jaki efekt chcesz osiągnąć, a pomożemy ci dobrać odpowiedni rodzaj treningu i rozszyfrujemy fitnessowe skróty. ABS, ABT, TBC… O co chodzi?
  Najpierw zastanów się, co chcesz osiągnąć w wyniku treningu. Spalić tkankę tłuszczową, wyrzeźbić ciało, a może po prostu popracować nad kondycją lub poruszać się w rytmie ulubionej muzyki? Ustal priorytety, a potem skorzystaj z naszej ściągawki i wybierz zajęcia fitness skrojone na miarę.
  Na mocny brzuch, uda i pośladki
  Jeśli to dolne partie ciała są twoim najbardziej problematycznym obszarem, warto zainteresować się tajemniczymi skrótami ABT i ABS (Abdominal, Buttocks, Thighs – brzuch, pośladki, biodra) i (Abdominal Body System).Są to zajęcia, które w największej mierze skupiają się na tych właśnie obszarach. Polegają one przede wszystkim na wielokrotnym powtarzaniu poszczególnych ćwiczeń. Dzięki temu pozwalają wzmocnić brzuch, ujędrnić pośladki oraz wysmuklić uda. Wykonywane ćwiczenia wzmacniają również miejsca, w których pojawia się cellulit, i wygładzają go. W trakcie treningu często wykorzystuje się różne przyrządy, jak na przykład ciężarki, gumy czy piłki.
  Uwaga: jeśli zależy ci na spalaniu tkanki tłuszczowej, fitness w tym wydaniu może okazać się niewystarczająco skuteczny.
  Na poprawę kondycji
  Wiesz, co to jest TBC (Total Body Condition)? To program, który ma za zadanie wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję i ogólną sprawność. Często podczas ćwiczeń wykorzystuje się takie przyrządy, jak: ciężarki, drążki, taśmy i sztangi.
  To świetny wybór, jeśli chcemy poprawić kondycję, zwłaszcza dla kobiet – TBC to taka mała, kobieca odmiana siłowni.

  Fitness – pogromca tłuszczu

  Chcesz spalić nadmiar uporczywego tłuszczyku? W tym celu trzeba uruchomić cięższe działa, a więc wybrać intensywniejsze i szybsze zajęcia: step, interwał, fat burning, TMT (Total Muscle Training), zumba czy spinning. Ich dodatkowym plusem jest lepsze samopoczucie po zakończeniu treningu. Wszystko dzięki szalejącym endorfinom.

  Aerobik z użyciem stepu stymuluje do pracy nogi, uda i pośladki, a szybkie tempo ćwiczeń pozwala efektywniej spalać tkankę tłuszczową. Tu utrata kalorii zależy od intensywności i długości treningu.

   

  Tekst pochodzi z artykułu, który ukazał się na portalu Wirtualna Polska . Zobacz cały artykuł http://fitness.wp.pl/fitness/aerobik/go:2/art141,zajecia-fitness-jak-sie-w-tym-polapac.html

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE