-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejJarmark Wielkanocny pełen uśmiechu, wiosennych barw i przysmaków

  Jarmark Wielkanocny pełen uśmiechu, wiosennych barw i przysmaków

  10 kwietnia, w Niedzielę Palmową w Warce odbył się Jarmark Wielkanocny. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią okoliczni mieszkańcy mogli ponownie spotkać się przed świętami Wielkiej Nocy przy kiermaszowych stoiskach. W wydarzeniu uczestniczyli także nasi goście z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Warce i okolicach.

  Jarmark pierwotnie miał odbyć się na wareckim Rynku, jednak ze względu na niepewne prognozy pogody oraz niską temperaturę wydarzenie zostało przeniesione do hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji i rozpoczęło się o godz. 10. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in. kiermasz wielkanocny w którym wzięło udział 9 organizacji: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu – filia w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Razem w przyszłość” przy PSP w Ostrołęce, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Zespół Szkół w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie ANIMATOR. U wystawców można było zakupić dekoracje świąteczne, słodkości czy przetwory, a na stoiskach zaprezentowana została cała paleta wiosennych barw.

  Ważnym punktem wydarzenia było stoisko pełne ukraińskich smaków. Kucharki z Ukrainy, które mieszkają w okolicy postanowiły przygotować tradycyjne potrawy, które można było zakupić na Jarmarku Wielkanocnym. Pierogi, bułeczki, sałatki i inne smakołyki znikały w mgnieniu oka, a cały dochód ze sprzedaży wesprze działalność magazynu pomocowego dla uchodźców z Ukrainy. Gorący barszcz ukraiński serwowany był z kuchni polowej ustawionej przy wejściu do CeSiR. Dzięki akcji udało się zebrać aż 7646 zł! Serdeczne podziękowania kierujemy do Zespołu Szkół w Warce za udostępnienie sali gastronomicznej w której były przygotowywane potrawy.

  Dzieci, które uczestniczyły w wydarzeniu nie mogły się nudzić. Skakały na dmuchańcach, wspólnie malowały wielką pisankę, brały udział w grze w której pomagały zajączkom odszukać zgubione jajka, za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami ufundowanymi przez firmę Ferrero, miały malowane twarze przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, tworzyły swoje pisanki z balonów, brały udział we wspólnych zabawach z animatorką. Dzieci były zachwycone czterema zającami przygotowanymi przez grupę WGR Cars – samochody z zajęczymi uszami robiły duże wrażenie.

  W czasie trwania Jarmarku odbyła się druga część głosowania w konkursie „Palma Wielkanocna”, a także ogłoszone zostały wyniki konkursu. TU ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

  Organizatorzy i współorganizatorzy Jarmarku Wielkanocnego: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, Animator ABC Dziecka, Rosomak, Zespół Szkół w Warce, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. No1 Eventy, WGR Cars, Addesigner.pl dziękują wszystkim wystawcom, gościom i wspierającym! To był udany Jarmark Wielkanocny.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE