Więcej

  Roboty w Dworku

  Kto z chłopców, ale i pewnie wielu dziewczynek nie marzył o zbudowaniu swojego własnego robota. Niezliczone ilości filmów poruszały naszą wyobraźnię o mechanicznych konstruktach czy cyborgach podobnych do ludzi. O ile kilkanaście lat temu było to jedynie w sferze marzeń i fantazji to dziś, kiedy coraz częściej, w codziennym życiu, spotykamy się z wykorzystaniem automatyki i robotyki, zagadnienie to jest coraz bardziej na wyciągnięcie ręki.

   

  Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy naukowiec i chcesz tworzyć własne roboty przyjdź do Dworku na Długiej. W tym roku planujemy rozszerzyć ofertę edukacyjną właśnie o Warsztaty z Robotyki. Zapisy trwają do 19 września (czwartek).

   

  Na zajęciach, które przeznaczone są dla osób w wieku 6-15 lat będzie można nauczy

  się budować i programować roboty ze specjalnych klocków LEGO, pobudzi

  swoją wyobraźnię przestrzenną i rozszerzy

  wiedzę z zakresu nauk ścisłych – mechaniki, informatyki i fizyki. Warsztaty z robotyki kształtują także umiejętność pracy w grupie i uczą myślenia analitycznego. Zajęcia nie są, wbrew pozorom przeznaczone wyłącznie dla chłopców. Dziewczyny na pewno będą bawić się równie dobrze!

   

  Na zajęciach uczestnicy wykorzystują materiały dostarczone przez organizatorów. Klocki, z których budowane są roboty dostępne są w sklepach (niestety nie są tanie) więc każdy, kto „złapie bakcyla” będzie mógł wykorzystywać swoją wiedzę również w domu.

   

  Wiek uczestników:

  6-15 lat

  Cykl zajęć:

  2 x miesiąc (jedno spotkanie – 2h)

  Planowany termin zajęć:

  soboty – godz. 10-12

  Termin spotkania organizacyjnego:

  25.09 – godz. 17:00

  Prowadzący:

  studenci wyższych uczelni technicznych

  Koszt zajęć:

  100zł / m-c

   

   

  Kontakt:

  Dworek na Długiej

  ul. Długa 3

  tel. +48 667 22 70

  dworek@dworek.warka.pl

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE