Roboty w Dworku

Roboty w Dworku

Kto z chłopców, ale i pewnie wielu dziewczynek nie marzył o zbudowaniu swojego własnego robota. Niezliczone ilości filmów poruszały naszą wyobraźnię o mechanicznych konstruktach czy cyborgach podobnych do ludzi. O ile kilkanaście lat temu było to jedynie w sferze marzeń i fantazji to dziś, kiedy coraz częściej, w codziennym życiu, spotykamy się z wykorzystaniem automatyki i robotyki, zagadnienie to jest coraz bardziej na wyciągnięcie ręki.

 

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy naukowiec i chcesz tworzyć własne roboty przyjdź do Dworku na Długiej. W tym roku planujemy rozszerzyć ofertę edukacyjną właśnie o Warsztaty z Robotyki. Zapisy trwają do 19 września (czwartek).

 

Na zajęciach, które przeznaczone są dla osób w wieku 6-15 lat będzie można nauczy

się budować i programować roboty ze specjalnych klocków LEGO, pobudzi

swoją wyobraźnię przestrzenną i rozszerzy

wiedzę z zakresu nauk ścisłych – mechaniki, informatyki i fizyki. Warsztaty z robotyki kształtują także umiejętność pracy w grupie i uczą myślenia analitycznego. Zajęcia nie są, wbrew pozorom przeznaczone wyłącznie dla chłopców. Dziewczyny na pewno będą bawić się równie dobrze!

 

Na zajęciach uczestnicy wykorzystują materiały dostarczone przez organizatorów. Klocki, z których budowane są roboty dostępne są w sklepach (niestety nie są tanie) więc każdy, kto „złapie bakcyla” będzie mógł wykorzystywać swoją wiedzę również w domu.

 

Wiek uczestników:

6-15 lat

Cykl zajęć:

2 x miesiąc (jedno spotkanie – 2h)

Planowany termin zajęć:

soboty – godz. 10-12

Termin spotkania organizacyjnego:

25.09 – godz. 17:00

Prowadzący:

studenci wyższych uczelni technicznych

Koszt zajęć:

100zł / m-c

 

 

Kontakt:

Dworek na Długiej

ul. Długa 3

tel. +48 667 22 70

dworek@dworek.warka.pl

Zobacz galerię zdjęć TU!

Udostępnij:
← Sztuka robienia dobrych zdjęć Spotkanie z „Hubalem” →

Dodaj komentarz