0.4 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWielkanocne spotkania seniorów działających w CeSiR

  Wielkanocne spotkania seniorów działających w CeSiR

  Tradycyjnie przed ważnym dla katolików Świętem Wielkiej Nocy, w Klubach Seniora odbywają się spotkania przy jajeczku. Seniorzy zapraszają Władze Miasta oraz osoby z którymi współpracują by wspólnie świętować przy wielkanocnym stole.

  Od początku kwietnia wśród seniorów trwały entuzjastyczne przygotowania do świątecznych spotkań. Seniorzy z zapałem szykowali ozdoby, tradycyjne polskie potrawy i ciasta. Wymieniali się wiedzą, przepisami i chwalili zdolnościami kulinarnymi. Wielkanocne spotkanie to przede wszystkim mały poczęstunek i składanie sobie wzajemnie życzeń, to mała namiastka świąt, spędzana wśród rówieśników i z osobami, z którymi dzieli się radości i troski.

  Spotkania „przy jajeczku” rozpoczął 5 kwietnia Warecki Klub Seniora „Radość z życia”. W sali imprez CeSiR seniorzy gościli Wiceburmistrz Warki – Teresę Knyzio i Dyrektora CeSiR, Mariana Górskiego oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych Klubów – Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Złotego Wieku. W miłej atmosferze degustowali świąteczne potrawy i składali sobie wzajemnie życzenia.

  12 kwietnia na spotkanie świąteczne Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszenie przyjęli i przybyli: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Dyrektor CeSiR Marian Górski, asp. Aneta Ścisłowska z wareckiego KP, Agnieszka Łeszczyńska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A oraz reprezentanci z dwóch zaprzyjaźnionych Klubów Seniora: „Radość z życia” i Klubu Złotego Wieku. Wszystkich  powitała  Prezeska UTW  – Krystyna Pączek. Włodarze Warki skierowali do Seniorów kilka słów podkreślając jak ważne na co dzień jest pielęgnowanie tradycji świątecznych, a także życzyli wszystkim zebranym spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Potem było już smacznie, gwarnie i wesoło, jak to zazwyczaj na takich spotkaniach bywa. Nie zabrakło też „zajączka”, który obdarował zebranych świątecznym suwenirem.

  Cykl świątecznych spotkań zakończyli 14 kwietnia seniorzy Klubu Złotego Wieku. Wspólnie z Wiceburmistrz Teresą Knyzio oraz Dyrektorem CeSiR Marianem Górskim, przedstawicielami z UTW i WKS „Radość z życia” spotkali się by wspólnie świętować zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.

  Tym sposobem wareccy seniorzy zebrali się przy przysłowiowym „jajeczku” aby tradycyjnie świętować Wielkanoc.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE