1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej

  Nareszcie wiosna

  Wiosna, zwłaszcza kalendarzowa króluje już jakiś czas i choć aura chłodna to w szkole Podstawowej nr 1 w Warce jest bardzo ciepło i prawdziwie wiosennie. A wszystko za sprawą niezwykłego powitania wiosny przez naszą społeczność, która pragnęła spędzić czas w miłej niepowtarzalnej atmosferze.

  Jednym z takich dni, gdzie czekało na uczniów zadanie i wyzwanie był „Dzień bez plecaka”. Akcja polegała na tym, że zamiast do szkolnego plecaka należało spakować swoje książki, zeszyty i przybory do nietypowych opakowań zastępczych. Uczniowie musieli wykazać się inwencją i kreatywnością. Na pomysłowość naszych uczniów zawsze można liczyć i długo nie trzeba było czekać. Wózek na zakupy, lodówka turystyczna, walizka to tylko niektóre z wielu pomysłów na alternatywny plecak. Pojawiły się także skrzynki narzędziowe, wiaderka, pudełka, wszelakie worki, a nawet piekarnik, chlebak czy legowisko dla kota.

  Kolejnym ważnym akcentem tego dnia było zgodnie z prastarym obyczajem wykonanie kukły, będącej symbolem odchodzącej zimy. W związku z tym każda klasa wraz z wychowawcą miała za zadanie zrobienie Marzanny. Wykonaniu jej towarzyszyły często jakże znane nam słowa: ”Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”.

  Wszystkie prace trafiły na wystawę szkolną, a zainicjowane działania sprzyjały wzajemnej integracji, wyzwoliły zadowolenie, uśmiech i poczucie humoru. U uczniów oraz nauczycieli dominował w ubiorze kolor zielony, a szkolne korytarze i sale lekcyjne przypominały kolorowa krainę. Mamy nadzieję, że wiosenny klimat długo pozostanie z nami.

  Gratulujemy naszym uczniom fantazji, a Samorządowi Uczniowskiemu i Dyrekcji Szkoły podjętej inicjatywy.

  SP nr 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE