Więcej
  Strona głównaInstytucjeZ życia Zespołu Szkół przy Obwodowej

  Z życia Zespołu Szkół przy Obwodowej

  IV Międzyszkolny Konkurs Kulinarny – Jasieniec 6.04.2022 

  6 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Jasieńcu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kulinarny. Do zmagań stanęli przedstawiciele trzech szkół: Zespołu Szkół w Jasieńcu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach i Zespołu Szkół w Warce. Każda z placówek była reprezentowana przez dwóch uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Naszą szkołę reprezentowali Weronika Witkowska i Karol Celejewski z klasy III TG. Konkurs odbywał się pod hasłem „Sposób na naleśnika”.

  Uczestnicy mieli za zadanie wykonać potrawy z naleśników. Ich prace, różnorodność i pomysłowość były tak wielkie, że komisja konkursowa miała niemały problem z wyłonieniem zwycięzców. Nagrody wręczyła Pani Jolanta Sitarek, Wicestarosta Powiatu Grójeckiego.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce – Małgorzata Jakubiec z ZS w Jasieńcu, która wykonała tort ukraiński z sosem śliwkowo – korzennym, porzeczkowym i z flambirowanych jabłek;

  II miejsce – Kinga Pogodzińska z ZSP w Białobrzegach, która wykonała kokosowe róże z sosem czekoladowym;

  III miejsce – Weronika Witkowska z ZS w Warce, która wykonała naleśniki z kremem waniliowym.

  Wszystkie prace zachwycały różnorodnością smaków i pomysłowością zaserwowania potraw.

  Gratulacje dla uczestników konkursu wraz z życzeniami dalszych gastronomicznych sukcesów.

  Lekcja historii w Muzeum w Warce

  Niedawno obchodziliśmy Jubileusz 700-lecia Warki. Z tej okazji mogliśmy poznać wiele nieznanych kart z historii naszego miasta. A jednak ciągle coś nas zaskakuje. 7 kwietnia klasy 3pTL i 1TL były w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na lekcji historii. Zajęcia prowadziła Pani Elwira Zawadzka, asystent do spraw edukacji i obsługi zwiedzających. Opowiadała o podziemiu niepodległościowym na ziemi wareckiej w czasie II wojny światowej, a w szczególności o działalności IV Ośrodka Obwodu „Głuszec” AK. W czasie spotkania oglądaliśmy zdjęcia Warki z czasów wojny. Poznaliśmy wielu mieszkańców, którzy włączyli się aktywnie w stawianie oporu niemieckiemu najeźdźcy, np. Mariana Podymniaka „Andrzeja”, Józefa Ruszkowski „Floriana”, Władysława Janusa „Jawora”, Tadeusza Sajnoka „Bartosza”, Konrada Kołodziejskiego „Augusta”. Dziękujemy pracownikom muzeum za to spotkanie. Okazuje się, że dzieje naszego miasta kryją w sobie jeszcze wiele ciekawych, nieznanych nam historii.

  Zawody sportowe w tenisie stołowym

  5 kwietnia w CKZiU w Nowej Wsi odbył się powiatowy turniej w tenisie stołowym. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowała Daria Zaręba, która swoje zmagania zakończyła na wysokiej III pozycji oraz Daria Woźniak.

  W kategorii chłopców Patryk Zaręba przegrał tylko jeden mecz i to mecz o złoto – takim sposobem został Wicemistrzem Powiatu Grójeckiego w tenisie stołowym. Bartłomiej Skoczek również walczył jak lew i zajął IV miejsce. Godnie reprezentowali naszą szkołę Dawid Rudnicki i Dawid Zaręba. Serdecznie gratulujemy!

  Jarmark Wielkanocny

  10 kwietnia odbył się w CeSiR Jarmark Wielkanocny. Nasza szkoła przygotowała stoisko z własnymi wyrobami: chrzan, ćwikła, ćwikła inaczej, chrzan ze szpinakiem, śledzie w oleju, śledzie z jabłkami i majonezem oraz śledzie po kaszubsku. Naszym specjałem był pasztet z żurawiną i jajkiem. Ponadto uczniowie naszej szkoły upiekli ciasta, które można było zakupić. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Pieniądze, które udało nam się zebrać, będą przeznaczone na potrzeby uczniów i wsparły konto Rady Rodziców. Dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE