0.3 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  22 marca br. wareccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, obywateli Białorusi, którzy w garażu na terenie Grzegorzewic przechowywali około 60 000 sztuk szklanych ampułek z zawartością sterydów anabolicznych Alpha Zeneca Testosterone Propionate niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni zostali zatrzymani, już usłyszeli zarzuty przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez zezwolenia i na wniosek Komisariatu Policji w Warce zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Warce poszukują sprawców którzy w nocy 31 marca 2021r z jednej z myjni samochodowej przy ul. Ciemniewskiego w Warce po uprzednim wyważeniu łomem drzwiczek w pulpicie sterującym na dwóch stanowiskach myjni samochodowej, dokonali z ich wnętrza kradzieży metalowych puszek z zawartością pieniędzy, powodując straty na szkodę mieszkanki Warki. Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tego przestępstwa jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców. Sprawcom za popełnienie tegoż czynu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z wareckiego komisariatu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w okresie od 08 do 20 kwietnia 2020 r., zatrzymali pięć osób w związku z posiadaniem narkotyków. Do zatrzymań dochodziło za każdym razem w centrum Warki. Zatrzymani mężczyźni byli doprowadzeni do wareckiego komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyznom w wieku od 17 do 22 lat za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  DWA SŁOWA KOMENDANTA

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

  Po raz kolejny apeluję o zachowanie rozsądku i ostrożności, w kontaktach z osobami, które proszą o przekazanie pieniędzy. Należy pamiętać, że przez telefon każdy może podawać się za wnuczka, policjanta, pracownika banku, doradcę finansowego. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania wobec rozmówcy, który pilnie potrzebuję wsparcia finansowego w związku z wypadkiem lub osób, które informują o zagrożeniu i chęci ochrony naszych oszczędności. Ponadto informuję, że w  mediach społecznościowych pojawiły się materiały, z których możemy dowiedzieć się, jak szybko, łatwo i w krótkim czasie zarobić pieniądze inwestując je w państwowe firmy. Oszuści powołują się między innymi na Orlen, PGE i PGNiG. Najpierw proszą o pozostawienie swojego numeru telefonu. Natomiast państwowe spółki przestrzegają, że to oszustwo! Oszuści podszywają się m.in. pod program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN ORLEN – „ORLEN w Portfelu”. Wykorzystują, również wizerunek koncernu zachęcając do inwestowania w kryptowaluty lub proponując fałszywe inwestycje w handel ropą i gazem. Propozycja wygląda dosyć atrakcyjnie, ponieważ już przy zainwestowaniu 900 zł, możemy dziennie wyjmować ze swojego konta od 20 nawet do 80 zł, zachowując startowe 900 zł. Umowa wysyłana jest mailowo bądź WhatsAppem. Firma Orlen podejmuje na bieżąco odpowiednie kroki prawne, aby możliwie najszybciej zablokować i usunąć z sieci serwisy, domeny w mediach społecznościowych, z których pochodzą oferty. Działają one na szkodę firmy, bezprawnie wykorzystują wizerunek koncernu. Tak więc proszę o każdej takiej próbie o niezwłoczne poinformowanie Policji za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Przestępcy wykorzystują dobroduszność i nasze zaufanie. Ostrożność pozwoli na uniknięcie oszustwa.

  Kilka prostych zasad, które pomogą uniknąć oszustwa:

  – W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy należy potwierdzić tą informację u członków rodziny.

  – Jeżeli masz wątpliwości, nie poznajesz głosu – rozłącz się – oszuści wywierają bardzo silny nacisk na rozmówce, nie powalają przerwać rozmowy, która można trwać nawet kilkadziesiąt minut.

  – W rozmowie telefonicznej nigdy nie ujawniaj ile masz pieniędzy, ani nie udzielaj informacji osobistych, takich jak imiona członków rodziny.

  – Jeżeli chcesz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście, bez udziału pośredników. W działaniu oszustów zawsze po pieniądze przychodzi pośrednik. Pamiętaj aby nigdy nie dawać gotówki czy kosztowności osobie, której nie znasz.

  We wszystkich sprawach dotyczących problematyki bezpieczeństwa zawsze możecie Państwo zwrócić się do dzielnicowych z Komisariatu Policji w Warce, którzy udzielą informacji lub porady.

  Z poważaniem, Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE