Więcej
  Strona głównaInstytucjeMobilni nauczyciele ZS Warka – Erasmus+

  Mobilni nauczyciele ZS Warka – Erasmus+

  Wraz z początkiem maja grupa czterech nauczycielek Zespołu Szkół w Warce uczących przedmiotów zawodowych związanych z hotelarstwem i gastronomią wyjechała na tygodniowe szkolenie do słonecznej Hiszpanii.

  To wszystko dzięki nowej odsłonie programu Erasmus+, który stawia na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz naukę języków obcych. Program stażu dla nauczycielek hotelarstwa – Anety Wodzińskiej i Izabeli Podworskiej obejmował codzienną obserwację pracy w recepcji hotelowej oraz na dziale służby pięter. Natomiast nauczycielka przedmiotów gastronomicznych – Aldona Rzeźnik – miała możliwość obserwacji pracy kucharzy w restauracji Al-Hambre. Na odbytych praktykach doskonale poznała sposoby przyrządzania charakterystycznych hiszpańskich dań jak: paella czy gazpacho.

  Hiszpania słynie z turystyki, przyjeżdża tu każdego roku kilkadziesiąt milionów angielskojęzycznych turystów z całego świata. Nauczycielka zawodowego języka angielskiego Klaudia Skowrońska w trakcie pobytu miała zatem wiele okazji poznania specjalistycznego słownictwa zawodowego, związanego zarówno z gastronomią, jak i obsługą gości hotelowych. Charakterystyczna dla Hiszpanów jest ich otwartość i chęć nawiązywania kontaktów, co znacznie ułatwia komunikację i pozwala korzystać z ich dużego doświadczenia w turystyce.

  Odbyte szkolenie pozwoliło uczestniczkom projektu poznać najnowsze technologie, najbardziej znane i tradycyjne perełki kuchni hiszpańskiej, jak również sprawdzone rozwiązania organizacyjne wykorzystywane z sukcesem przez Hiszpanię tak, aby co roku obsłużyć miliony zadowolonych turystów.

  Jako, że Granada to miasto z piękną i bogatą historią, nie mogło zabraknąć również odkrywania jego uroków po godzinach spędzonych w pracy. Hiszpania to kraj z wielowiekową architekturą, atrakcyjnym klimatem i gościnnymi mieszkańcami, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

  Job shadowing Erasmus + to wspaniałe doświadczenie zawodowe z niezapomnianymi doznaniami kulturowymi.

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE