-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień Języków Obcych w LO Warka

  Dzień Języków Obcych w LO Warka

  22 kwietnia 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbył się Dzień Języków Obcych, który rozpoczął się od przygotowanego przez pana Stanisława Podlaska zestawu pytań w oparciu o Księgę Rekordów Guinnessa, która odnotowuje rekordowe osiągnięcia w różnych dziedzinach, od ważnych po błahe, jak np. „najdłuższy nos świata”.

  Następnie do naszych szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych dołączyli zaproszeni uczniowie z opiekunami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą, którzy obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. „Hansel and Gretel” według scenariusza pana Janusza Rejncharda, który wspólnie z uczniami naszej szkoły wyreżyserował ten spektakl. Po obejrzeniu przedstawienia zaproszonymi gośćmi zaopiekowały się uczennice klasy 2a, które oprowadziły przybyłych uczniów po naszej szkole.

  W kolejnym punkcie programu pani Urszula Jaworska, nauczycielka języka niemieckiego, poprosiła Oliwię Dłuską i Amelię Kołacz o przedstawienie wyników konkursów związanych językiem niemieckim. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Następnie na scenie pojawiła się Mia Muggler ze Szwajcarii, która w języku polskim przedstawiła się oraz opowiedziała o różnicach między naszym wareckim liceum, a jej macierzystą szkołą w Szwajcarii – Mii najbardziej brakuje obiadów serwowanych w jej szkole. Po wystąpieniu zaproszonego gościa pani Urszula Jaworska zachęciła uczniów do wzięcia udziału w rozwiązaniu quizu o Szwajcarii – najlepiej wypadły Oliwia Kołodziejska, Mia Muggler i Marta Chmielewska.

  Ostatnim punktem programu Dnia Języków Obcych był Dzień Prezentacji przygotowany przez pana Zbigniewa Stępnia, w którym wzięło udział czworo uczniów. Zwycięzcą tegorocznej edycji, wybranym przez nauczycielski zespół jury, został Mateusz Michałowski z klasy 3 ap. Nagrodę publiczności otrzymała Weronika Gizka z klasy 2b.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE