0.3 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiXXVII Wieczór z Kulturą z Patrycją Zarychtą

  XXVII Wieczór z Kulturą z Patrycją Zarychtą

  11 czerwca w ramach cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’ na muzealnej scenie wystąpiła Partycja Zarychta – wokalistka jazzowa, kompozytorka, nauczycielka śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

  Artystce towarzyszyli znakomici muzycy: Paweł Kaczmarczyk – piano, Piotr Żaczek – bas, Gniewomir Tomczyk – perkusja. W programie koncertu publiczność usłyszała ciekawe aranżacje, utwory zarówno z debiutanckiej płyty „Szczęście” jak i nowy singiel ,,Przytul’’ z nadchodzącego, drugiego albumu wokalistki.  Patrycja przeniosła gości muzeum w podróż po soulowo – jazzowych meandrach, gdzie słowo odgrywa tak samo ważną rolę jak muzyka. Intymne, piękne w treści utwory o miłości, międzyludzkich relacjach, muzycy przeplatali energetyzującymi dźwiękami. To był bardzo przyjemny w odbiorze, pełen wrażeń słownych i muzycznych koncert.

  Podczas wieczoru zachwycały perkusyjne solówki Gniewomira Tomczyka, niesamowite linie basowe Piotra Żaczka i wirtuozeria klawiszy Pawła Kaczmarczyka. Kompozycje muzyczne wraz z wokalem Patrycji Zarychty stanowiły o wyjątkowości koncertu. To był kolejny udany „Wieczór z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Dziękujemy Artystom za magiczny klimat, a Publiczności za obecność.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE